На Житомирщині можуть з’явитися центри денного догляду для дітей та молоді

На Житомирщині можуть з’явитися центри денного догляду для дітей та молоді

На Житомирщині можуть з’явитися центри денного догляду для дітей та молоді Оригінальне

У Житомирській області з’являться центри денного догляду для дітей та молоді зі складними порушеннями розвитку. Про це після візиту до таких центрів у Вінниці розповів кореспондентам Суспільного Житомир керівник департаменту праці, соціальної та сімейної політики обласної держадміністрації Юрій Прокопець.

Запит про створення центрів денного догляду посадовцю надсилати мами з громадських організацій "Аутизм Житомир", "Світ без обмежень, та "Діти сонця". Вони розповіли , що до чиновників обласного та міського рівня звертаються з 2010-го року.

22-річна житомирянка Анастасія Костюк має складну інвалідність з 3-х років. За словами її мами Тамари, у 3 роки лікарі поставили діагноз її доньці.

"У Насті діагноз - Синдром Луї Бар. Не ходить , не розмовляє, сама себе не обслуговує. До 18-ти років вона спілкувалася. В соціумі була. І вона цього хотіла і хоче цього сьогодні. Але ось 4 роки ми закриті в 4-х стінах. Вона все розуміє, може щось робити фізично, але вона хоче спілкування. І цього вона позбавлена", розповіла Тамара Костюк.

Жінка також сказала, що зараз не працює, бо не може її покинути ні на секунду. У її дитини можуть бути судоми. Якщо мені треба вийти до магазину чи лікарні, прошу подругу Наталю. Вона залишає таку ж дитину-інваліда на молодшого брата. Жінка каже, що хотіла б працювати. "Мені дуже тяжко, тому що я як мати не можу дати їй того, що могли би дати їй у тому ж денному догляді", сказала жінка.

Створення такої соціальної послуги як денний догляд мами – представники трьох громадських організацій просять у посадовців області та міста ще з 2010-го року, розповідає мама, яка виховує дитину з інвалідністю, Світлана Ємеліна.

"На сьогоднішні в місті та області більше 100 людей потребує соціальної послуги денний догляд. А це діти зі складною інвалідністю, віком від 6-ти до 18-ти років і молодь від 18-ти і старші. На сьогодні місто обіцяє приміщення лише для 10-ти осіб, і то для дітей до 18 років", сказала Світлана Ємеліна.

Це рішення міської влади жінок не влаштовує. У понеділок 10-го лютого вони завітали до керівника департаменту праці, соціальної та сімейної політики Юрія Прокопця.

Світлана Ємеліна: "З тією метою, що з 1-го січня 2020-го року змінилися закони про надання соціальних послуг. І ми хотіли б дізнатися, чи готова сьогодні область співпрацювати з нами, щоб нарешті відкрився такий центр для наших дітей."

Зустріч відбулася у кабінеті голови облдержадміністрації Віталія Бунечка і тривала годину.

Мама, яка доглядає дитину з інвалідністю Жанна Зарічна6 "Нам пообіцяли, що вони поїдуть до Вінниці, щоб запозичити досвід з денним доглядом там. І головне, звернути увагу саме на те, як триває співпраця між міською та обласною радою, щодо надання соціальних послуг родинам, які виховують дітей з інвалідністю. Планують це зробити до кінця тижня, і потім надати нам звіт з приводу того, чи можна його запровадити у нас"

У середу 12-го лютого Юрій Прокопець відвідав Вінницький центр денного догляду

Юрій Прокопець: "Це центр "Обрій", і такий самий реабілітаційний центр у Вінниці. Ми побачили і кошториси і як це зробити. Також ми відвідали одну з їх філій. Це майстерні, де саме діти з певними нозологіями себе проявляють в житті. І цей центр відвідують діти не тільки до 18-ти років , а і до 35-ти. Вони беруть дітей на 6 годин в день. Крім того, у них є транспорт. Але це все у них. А як же у нас?"

І у нас , за словами Юрія Прокопця, соціальна послуга денний догляд також має надаватися.

"Ось вчора відкриваю інтернет і дивлюся – ось Міністерство соціполітики України саме на ці послуги започатковує нову бюджетну програму, і на неї виділяє 100 мільйонів гривень. Єдине, що тут є – така послуга повинна надаватися у всіх ОТГ. Якщо вони не можуть , нехай спільно стають дві три ОТГ разом. Закон дозволяє по співробітництву громад це робити і починати цю послугу запроваджувати в Житомирі", - сказав Юрій Прокопець.

Автор сюжету Антоніна Тугас

Камера Тетяна Беляк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди