У Лапландії зафіксували найвищу температуру за понад сто років. Що відбувається у світі

У Лапландії зафіксували найвищу температуру за понад сто років. Що відбувається у світі

У Лапландії зафіксували найвищу температуру за понад сто років. Що відбувається у світі
Ілюстративне фото: pixabay

Країни Північної Європи переживають спеку, зокрема у Лапландії (найпівнічніша, найбільша та найменш заселена провінція Фінляндії) 4 липня температура сягнула 33,6 градусів, що є найвищим показником з 1914 року.

Як пише The Guardian, країни Північної Європи зареєстрували майже рекордні температури 3-4 червня, зокрема у деяких місцях — до 34 градусів.

Крім того, Національний метеорологічний інститут Фінляндії зареєстрував найвищу температуру в червні з моменту початку спостережень у 1844 році. Кілька частин Швеції також повідомили про рекордні максимуми за червень.

Високі температури слідують за рекордною хвилею тепла і лісовими пожежами, які викликали руйнування у деяких частинах Північної Америки, зазначає видання. Як повідомив 4 липня губернатор штату Орегон, сильна спека забрала життя 95 людей в американському регіоні. Сотні людей загинули від спеки на північному заході США і південному заході Канади.

Що відбувається

Експерти й офіційні особи побоюються, що умови, викликані кліматичною кризою, будуть лише погіршуватися найближчі місяці. Професор метеорології у школі Землі, атмосфери й навколишнього середовища в австралійському університеті Монаш Майкл Рідер, сказав, що події на європейському і північноамериканському континентах пов'язані між собою.

Рідер писав про метеорологічні умови, які призвели до утворення хвилі тепла в Північній Америці. Він сказав, що тропічний мінімум у західній частині Тихого океану, недалеко від Японії, порушив атмосферу, створивши брижі навколо півкулі, відому як хвиля РоссбіХвилі Россбі або планетарні хви́лі — низькочастотні, переважно горизонтальні хвилеподібні рухи, що утворюються в атмосферах планет та в океанах у помірних широтах, обумовлені обертанням та сферичністю планети. Проявляються у вигляді рухомих систем течій.. Ця хвиля обрушилася на захід Канади, створивши умови для хвилі тепла.

"Хвиля потрапляє в Північну Америку, вона посилюється і створює велику систему високого тиску в середній частині атмосфери", — сказав Рідер.

Науковець зазначив, що це спровокувало нову хвилю над Північною Атлантикою, яка потім вибухнула і створила умови для високих температур у північних регіонах.

"Таким чином, з цієї точки зору високі температури над Скандинавією безпосередньо пов'язані з тим, що сталося в Північній Америці", — зазначив учений.

На національному рівні червень 2021 року став третім за величиною спекотним місяцем, зафіксованим у Швеції. Тим часом метеорологічний інститут Норвегії зареєстрував 34 градуси у Салтдал — окрузі, що недалеко від Полярного кола. Це найвища температура, виміряна в країні в цьому році, і лише на 1,6 градусів менше рекордного рівня Норвегії.

Читайте також: Безпечного місця немає. Вчені закликали світ готуватися до екстремальної погоди

Що відомо

  • Кіпр переживає найпотужнішу за понад 40 років лісову пожежу, яка завдала країні серйозної шкоди та вже забрала кілька життів.
  • У Канаді через аномальну спеку розпочалися лісові пожежі. Перед цим високі температури спричинили смерть десятків людей.
  • Температура повітря в окремих регіонах США та Канади сягнула рекордних показників.
  • На початку липня у канадській провінції Британська Колумбія лісова пожежа знищила майже все містечко Літтон й пошкодила місцеву гідроелектростанцію.
  • 27 червня у турецькому курортному місті Мармарис спалахнула масштабна лісова пожежа. Вогонь почав рухатися у бік рекреаційних зон, тому місцева влада вирішила евакуювати туристів з найближчих готелів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок