У Херсоні відбувся Відкритий чемпіонат області зі стрибків у висоту

У Херсоні відбувся Відкритий чемпіонат області зі стрибків у висоту Суспільне Херсон

У спортзалі Херсонського вищого училища фізичної культури відбувся Відкритий чемпіонат області зі стрибків у висоту на призи Заслуженого майстра спорту України Андрія Проценка. На змагання з’їхалось 60 атлетів з Миколаєва, Львова, Дніпра та Херсона.

Як розказав призер чемпіонату світу та Європи зі стрибків у висоту Андрій Проценко, учасники змагань виступили у трьох вікових групах: 16-17, 14-15, 12-13 років:

"Намагаюсь популяризувати такий вид спорту, як стрибки у висоту, щоб він розвивався. Так, у нас не зовсім гарні умови, але можна займатися і розвиватися. Вже не перший рік проводиться цей турнір. Я є його організатором і спонсором. Хочу, щоб більше дітей зацікавилося цим видом спорту і взагалі легкою атлетикою. Цього року до нас приїхало більше спортсменів, ніж в минулі роки. І це радує".

Ілля Тивончук - спортсмен з Миколаєва. Стрибками займається три роки. На сьогоднішніх змаганнях призером не став, але, зізнається хлопець, він не засмучується:

оги не підняв. Планку збив ногами. Вилетів на висоті".

Марина Чумаченко - тренерка миколаївської команди, говорить, що задоволена результатами своїх підопічних, бо для більшості з них - це перший турнір такого рівня:

"Цей турнір - це можливість показати цих малих спортсменів. Це у них перший виїзний старт. І вони показали себе дуже добре. Усі вони стрибали вище ніж дома і це класно. І по друге, вони показали свій характер. А ще є у нас хлопець , який виконав розряд".

У Романа Кінаха перший чемпіонат і одразу перше місце. Хлопець три місяці займається стрибками у висоту. Хоча сам Роман своїм результатом не задоволений, говорить, вдома краще стрибав:

"Зараз не дуже задоволений, бо минулого разу я краще стрибав".

Тренер Романа Франциско Ланга навпаки задоволений:

"Я не очікував, що він буде першим. Він недавно почав займатися. Зараз робимо так, щоб він став фанатом цього виду спорту".

Серед дівчат у трьох категоріях переможницями стали: Софія Михайлівська, Ксенія Луценко з Миколаєва та Валерія Кайова з Херсону. Серед юнаків - Роман Кінаш зі Львова та два спортсмени з Синельникова Максим Удовенко і Артем Карпенко.

Ольга Ляшенко, Владислав Купрєєв.

Що відомо:

• Андрій Проценко - легкоатлет, який спеціалізується на стрибках у висоту. Срібний призер Універсіади, бронзовий призер чемпіонату світу та срібний — чемпіонату Європи. Переможець у фіналі "Діамантової ліги-2019-го року" у Цюриху. Вихованець Херсонського училища фізичної культури.