"Фестиваль нескореної нації "Холодний Яр" стартував на Черкащині. В село Суботів збираються гості з усієї України, розповіла Суспільному голова організаційного комітету фестивалю Зоя Бойченко.
Микола Шаравара приїхав із дружиною та дитиною зі Львова. Жити планують у наметі. До цього, розповів, так далеко на фестивалі не їздили. Однак, додав, далека дорога не злякала:
"Літо почалося, через карантин фестивалів бракує, а тут з'явилася така нагода. Та тут і тепліше, ніж у нас, на заході України. У нас були дощі, особливо не поїдеш нікуди по такій погоді".

Чоловік показує, що взяли з собою у мандрівку: намет, каремат, газовий балончик, засоби від комарів та комах, а ще – улюблені іграшки доньки. Без них, пояснив, – нікуди.
Зупинятися на Черкащині подружжя не планує: після фестивалю, розповіли, поїдуть ще мандрувати країною – використовувати відпустку на повну.
Із Полтави приїхали Інна та Олександр Кунашуки та їхня донька Галина.
Розповіли: вирішили відвідати фестиваль, бо полюбляють український рок, а ще – захоплюються періодом національно-визвольної боротьби і Холодним Яром зокрема.
"Ми тут вперше, але вже полюбили це місце. Енергетика неймовірна", – зазначила пані Інна.

Голова організаційного комітету фестивалю Зоя Бойченко зазначила, що у минулі руки фестиваль проводили у Грушківці на Кам'янщині, однак коли захід набув розмаху, вирішили "перевезти" його у Суботів, на Чигирищину, що також у Холодному Яру:
"Він уже давно вийшов за межі області і може вважатися всеукраїнським. Ми думали, що людей цьогоріч буде або багато, бо за час карантину вони скучили за подібними заходами, або навпаки – мало, бо значна частина все ще сумнівається, чи варто кудись їхати. Але по кількості гостей у перший день уже бачимо, що їх буде чимало".

При цьому, зауважила вона, учасникам все ж нагадують про маски та заходи безпеки, а ще – про те, що фестиваль безалкогольний.
Додала: для "жителів" наметового містечка облаштували душові, вбиральні та забезпечили інші зручності. Загалом для комфорту відвідувачів працюють близько сотні волонтерів.

Начальник управління молоді та спорту Черкаської ОДА Іван Солодкий розповів, що протягом усього фестивалю відбуватимуться різноманітні спортивні змагання, серед яких цьогорічна "родзинка" – трейловий забіг на дистанцію 11 кілометрів. Траса забігу проходитиме через ліс, поля, Іллінську церкву та гідрологічну пам’ятку "Три криниці".
Крім того, функціонуватимуть ярмарки майстрів, тир, дитячий майданчик, фуд-зони. Є і локація, де всі охочі можуть приміряти каску і бронежилет, а також викарбувати для себе пам'ятну монету.

Також працюватиме гутіркова галявина, де виступлять військові, письменники, митці, краєзнавці, журналісти, а ще – діятимуть фотовиставки "Портрет Солдата" і "Сильні духом. Мами".
Увечері на головній сцені виступатимуть відомі українські гурти.

У перший день фестивалю гості ходили по локаціях та обирали, що хочуть подивитися у наступні дні. Дехто приїхав не лише подивитися, а й продемонструвати щось самому.
Микола Бердник працює у школі. На фестивалі "Нескореної нації" він не вперше. Із собою узяв батіг. "Це один із видів козацької зброї. Ось приніс, може буде нагода продемонструвати. У мене є товариш, який їх виготовляє. Кольори обрав символічні – червоний і чорний", – розповів чоловік.

"Суботівські брамбураки" на ярмарку привезла місцева жителька Ольга Семчук.
"Це картопляники, які я готую за своїм рецептом. А ще приготувала вареники та піцу", – розповіла жінка. Страви, додала, в неї "екологічні", бо все із домашніх продуктів.
Триватиме фестиваль протягом трьох днів, по четверте липня, зазначила Зоя Бойченко. Крім просвітницької, він має ще й благодійну мету. Цьго року збиратимуть кошти на підтримку першої окремої штурмової роти ДУК ПС, або як їх називають в народі "Вовки да Вінчі".
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України