Харківський вчитель підготував чотирьох відмінників ЗНО-2021 з біології

Харківський вчитель підготував чотирьох відмінників ЗНО-2021 з біології

Ексклюзивно
Харківський вчитель підготував чотирьох відмінників ЗНО-2021 з біології Колаж: Юлія Лодяна/Суспільне Харків

Чотирьох випускників та випускниць Харківщини, які склали ЗНО з біології на максимальний бал, навчив викладач харківської гімназії №47 Андрій Самойлов.

У класі, де навчалися відмінники, біологія — профільний предмет. З 15 учнів, які складали тест, ніхто не набрав менш як 180 балів.

"Зраділа — і все", — згадує відмінниця з біології на ЗНО Катерина Проценко.

Допомоги репетиторів школярі не потребували. Кажуть, для максимальних оцінок вистачило уроків та факультативів.

"Скласти на 200 ЗНО — це не просто знати все. Я можу сказати, що я не завжди складаю ЗНО на 200 балів, інколи 199, інколи помиляюсь. Щоб скласти на "200", треба, по-перше, не хвилюватися. Ще треба бути уважним, самовпевненим, однозначно. І ще треба бути інколи трошки фартовим", — вважає вчитель Андрій Самойлов.

У школі він працює останні 10 років, викладав й у виші. Вчитель каже, абітурієнти отримали максимальний бал завдяки підготовці. У випускників було по п'ять уроків біології на тиждень та три факультативи, в тому числі з викладачем медичного вишу.

"Якщо ти навчався і потім вже готуєшся, то це легко, а якщо ти просто нічого не знаєш, це важко — там дуже багато: незрозумілі слова, незрозумілі картинки, незрозумілі об'єкти. У нас в гімназії багато практичних робіт з мікроскопами, препаратами, з хімічними реактивами. Розтин риби робимо, розтин раків робимо", — розповів Андрій Самойлов.

На уроках Андрій Самойлов часом дозволяє користуватися телефонами.

"Буває там, проєктор не захотів працювати, перегрілася лампа, то кажу: діти знайшли на телефонах такий-то об'єкт, всі подивилися, використовуємо інтернет", — говорить вчитель.

У класі використовують макети. Одному з відмінників ЗНО-2021 Яну Копернаку найбільше подобався скелет Вася: "Це мій друг, він мене надихав".

Усі четверо відмінників розпочинають підготовку до вступу у виші, остаточний вибір зробили не всі. У планах: наука, медицина та біотехнології.

"Це також і генна інженерія... Було б цікаво в цій галузі себе якось побачити", — сказала випускниця Євгенія Барбоскіна.

Андрій Самойлов готуватиме дітей до ЗНО і надалі. Каже, хоче, щоб усі складали тестування на максимальний бал.

Читайте також

ЗНО-2021: на Харківщині — найбільша кількість відмінників за три роки

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди