Держдеп розкритикував Україну за недостатню протидію торгівлі людьми

Держдеп розкритикував Україну за недостатню протидію торгівлі людьми

Держдеп розкритикував Україну за недостатню протидію торгівлі людьми
ілюстративне фото з відкритих джерел

Україна не повністю дотримується мінімальних стандартів у протидії боротьбі із торгівлею людьми, проте уряд приділяє значні зусилля для покращення ситуації.

Про це йдеться у щорічному звіті, оприлюдненому Державним департаментом США.

"Уряд України не повною мірою виконує мінімальні стандарти щодо викорінення торгівлі людьми, але докладає значних зусиль для цього. Попри документально підтверджений вплив пандемії COVID-19 на можливості уряду у боротьбі з торгівлею людьми, уряд продемонстрував в цілому більш активні зусилля в порівнянні з попереднім звітним періодом", – йдеться у його тексті.

У Держдепі зазначили, що завдяки докладеним зусиллям Україна залишилась на "рівні 2" за показниками боротьби з проблемою.

"Ці зусилля включали триразове збільшення суми фінансової допомоги офіційно визнаним жертвам; створення більшої кількості послуг, доступних жертвам насильства, включаючи жертв торгівлі людьми; а також засудження торговців людьми", – додали в установі.

Також Державний департамент відзначив кілька великих інформаційних заходів, організованих урядом, в тому числі в партнерстві з міжнародними та некомерційними організаціями.

Водночас автори дослідження зазначили, що українська влада притягнула до відповідальності недостатньо причетних до таких злочинів, а винесені їм вироки часто виявлялися надто м‘якими. Також у Держдепі наголосили, що більшість прокурорів не пройшли спеціальну підготовку, пов’язану зі злочинами у сфері торгівлі людьми, а причетними до злочинів подекуди виявлялись посадовців включно із працівниками правоохоронних органів.

Відтак Державний департамент надав кілька рекомендацій, які мають покращити ситуацію у цій сфері, серед яких, зокрема:

  • активніше розслідувати можливі злочини, пов’язані з торгівлею людьми, та виносити адекватні вироки;
  • активізувати зусилля із розслідування злочинів, скоєних посадовими особами;
  • виявляти та підтверджувати статус більшої кількості жертв злочинів;
  • посилити фінансування зусиль із боротьби з торгівлею людьми, особливо на місцевому рівні;
  • покращити підготовку правоохоронців, суддів та прокурорів; покращити доступ постраждалих до правової допомоги;
  • створити незалежну посаду національного доповідача щодо боротьби із торгівлею людьми.

Також Держдеп відзначив, що російська агресія на сході України та окупація Росією Криму призвели до переміщення понад 1,4 мільйона осіб населення, які є особливо вразливими для торгівлі людьми по всій країні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок