Матч "Україна — Англія": посольство Британії нагадало про поєдинок на Євро-2012 у Донецьку

Матч "Україна — Англія": посольство Британії нагадало про поєдинок на Євро-2012 у Донецьку Незарахований гол Марко Девіча під час матчу "Україна-Англія" на Євро-2012. Фото: AP

Напередодні матчу 1/4 Чемпіонату Європи з футболу посольство Великої Британії в Україні нагадало, що останнього разу збірні України та Англії зустрічалися під час розіграшу Євро-2012 у Донецьку. У представництві сподіваються, що Україна зможе найближчим часом знову зіграти на "Донбас Арені" в деокупованому місті.

Про це повідомила пресслужба посольства у Twitter.

"Завтра Англія зіграє з Україною у чвертьфіналі Євро-2020. Востаннє обидві команди зустрічалися в рамках європейських чемпіонатів під час Євро-2012 у Донецьку. У той день після дуже напруженого поєдинку Англія вийшла переможцем завдяки голу Вейна Руні", — йдеться у повідомленні.

У диппредставництві сподіваються, що у найближчому майбутньому збірна українська знову "зможе зіграти в підконтрольному Україні Донецьку, а потім поїхати у післясезонну відпустку до українського Криму".

Також там додають, що Британія є "партнером, другом та прихильником України у сферах безпеки, реформ та розвитку".

Матч Україна-Англія на Євро-2012

Поєдинок "Англія — Україна" був вирішальним у контексті визначення учасника плей-оф від групи D: жовто-синім потрібно було перемагати, щоб пройти далі.

Україна той матч програла з рахунком 0:1. Хоча й забила один гол: на 62-й хвилині українці зрівняли рахунок, однак суддя не зарахував гол форварда Марко Девіча — він не побачив, що м'яч перетнув лінію.

Тоді ж у 2012 році УЄФА визнала помилку бригади арбітрів, але президент УЄФА Мішель Платіні водночас заявив, що гол не потрібно було зараховувати — бо перед тим було інше порушення правил.

Той гол Девіча досі згадують вболівальники збірної України. Президент України Володимир Зеленський після виходу України в плей-оф Євро-2020 теж згадав епізод з незарахованим голом: "Здається, футбольна фортуна повернула нам борг за всі рази, коли вона була до нас несправедливою. Згадати хоча б незарахований гол у ворота Англії на Євро-2012. Тож сьогодні ми проходимо далі не без частки везіння, але точно – заслужено".

• Матч "Україна — Англія" на Євро-2020 1/4 фіналу відбудеться в Римі (Італія) у суботу, 3 липня, о 22:00 за київським часом. "Олімпійський" стадіон в Римі вміщатиме 17 579 глядачів (25% від наповненості).
  • Для України — це перший вихід в історії в 1/4 фіналу чемпіонату Європи.
  • На шляху до 1/4 фіналу Україна вибила Швецію (2:1 в овертаймі), а Англія — Німеччину 2:0.
  • 1 липня стало відомо, що фанати збірної України не зможуть потрапити в Рим на матч 1/4 фіналу Євро-2020.
  • Громадяни, які прибувають на матч з Великої Британії, повинні пройти 5-денну самоізоляцію. Оскільки між виходом Англії у чвертьфінал та самою грою лише 4 дні, вболівальники ніяк не встигнуть пройти цей термін. Водночас людям, які повернуться з Італії до Великої Британії теж доведеться провести п'ять днів на самоізоляції. Відтак, вони пропустять і півфінальний матч на "Вемблі" (7 червня).
  • Потрапити на матч можуть громадяни України, які безпосередньо проживають в Італії або інших країнах Європейського Союзу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!