"Вважають втручанням": чому лісгоспи Харківщини не допускають екоінспекторів

"Вважають втручанням": чому лісгоспи Харківщини не допускають екоінспекторів

"Вважають втручанням": чому лісгоспи Харківщини не допускають екоінспекторів
Прокуратура Харківської області

З початку року фахівці Державної екологічної інспекції у Харківській області два з дев'яти лісгоспів. До кожної четвертої планової перевірки екоінспекторів не допустили.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" на Суспільному розповів головний спеціаліст відділу державного нагляду лісів Держекоінспекції Харківщини Микола Філатов.

Планові перевірки відбулися в Ізюмському та Жовтневому лісгоспах. Позапланово перевірили ще п’ять господарств: Куп’янський, Ізюмський, Балаклійський лісгоспи, Скрипаївське навчально-дослідне лісове господарство імені Докучаєва та національний природний парк "Слобожанський".

Цьогоріч екоінспектори не потрапили до трьох лісництв: Куп’янського, Зміївського та Балаклійського, каже Микола Філатов.

"Ситуація з недопусками досі є проблемною. Керівники лісогосподарських підприємств не допускають інспекторів через різні причини. Вони можуть бути зумовлені тим, що керівники не вбачають позапланові заходи, коли ми перевіряємо їх після звернення громадян, доцільними. Вбачають, що це втручання, безпосередньо, в їхнє середовище, і може кинути тінь на їхнє підприємство",— розповів Микола Філатов.

Він додав, що в більшості випадків саме після звернень громадян екоінспекція виявляє порушення у лісгоспах. Після одного з таких у Куп’янському лісгоспі екоінспекція виявила незаконну рубку лісу. Сума збитків державі склала майже 6,5 мільйонів гривень.

За порушення вимог природоохоронного законодавства в частині відтворення та використання лісів притягнули 124 людини. Виписали адміністративних штрафів на 41 тисячу гривень.

"Екоінспекція пред’явила 33 претензії на загальну суму в понад 12 мільйонів 300 тисяч гривень. Наразі вже передано вісім матеріалів, вже відкриті три кримінальні провадження, ці матеріали перевіряються правоохоронними органами",— додав Микола Філатов.

Читайте також

Харківський ековолонтер звернувся до Зеленського із засміченої річки

Вибір редакції

На початок