Вимагають створити комісію: у Черкасах батьки мітингують проти новопризначених директорів шкіл

Вимагають створити комісію: у Черкасах батьки мітингують проти новопризначених директорів шкіл

Вимагають створити комісію: у Черкасах батьки мітингують проти новопризначених директорів шкіл Суспільне Черкаси

У Черкасах під стінами міської ради батьки протестували проти новопризначених директорів шкіл та вимагають створити комісію.

Про це повідомила власна кореспондентка Суспільного з місця події.

На мітинг вийшли вчителі та батьки учнів із черкаських шкіл №13, 27, 31 та 33. Вони просять скасувати рішення комісії щодо обрання директорів, та створити нову комісію. Черкасці не задоволені тим, що у конкурсній комісії були лише троє членів, які мають стосунок до педагогіки та освіти.

Розповіли, що не задоволені не так зміною самих директорів, як системою оцінювання кандидатів. За словами вчительки спеціалізованої школи №13 Тетяни Семененко, педагогічнийколектив їхньої школи вже звертався до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка:

"Зі своїм питанням ми зверталися попередньо до мера, він пообіцяв, що буде зібрана комісія, буде перевірено буде розслідування. Директора ми вже знаємо, ми вже з ним пропрацювали, нова кандидатка нам не знайома, але питання лише в справедливості оцінювання комісії".

За словами педагогині, школа має спеціалізацію за напрямком інформаційно-комунікаційних технологій.

"Можливо інші кандидати є спеціалістами в своїй галузі, але ми не побачили від них ніяких перспектив розвитку саме ІТ-технологій в нашій школі", – зауважила Тетяна Семененко.

Мама учениці школи №13 Олена Гречко також прийшла підтримати директора:

"Директор наш дуже професійний, його дуже люблять діти. Школа наша розвивається, батьки всі задоволені. Ми не хочемо міняти керівника школи".

Читайте також: У Черкасах обрали директорів для 14 шкіл

Педагоги та батьки гімназії № 33 також прийшли на мітинг. Учителька гімназії Леся Літвінова розповіла, що не задоволена тим, що педагоги не мають можливості ознайомитися з презентаціями кандидатів:

"Не пустили. Я мала б побачити це лише на трансляції. Мені тут говорили, що можуть бути викладені всі ці презентації, тобто я зможу подивитися ознайомитися. Але цього не відбулося".

Заступниця директора гімназії № 33 Наталія Матвєєва не задоволена складом комісії.

"Директор багато зробив для гімназії, ми хочемо залишити нашого директора. Він стоїть ось тут біля нас. Він в силах, він при здоров’ї, він бачить перспективи школи. Презентацію свого директора ми знаємо. А нову нам не показали. Хоча ми приходили. Ми стояли тут всією школою".

Директор гімназії № 33 Василь Пивоваров на посаді протягом 32-х років. Брав участь у конкурсі та вважає, що комісія, у складі якої люди без педагогічної освіти не могли оцінити об'єктивно:

"Формальних ознак дотримуються члени комісії, роблять те, що прописано. Я програв своєму конкуренту чи кандидату на пост директора 0,7 бала. Це досить смішно. Особливо те, що мені чомусь ставлять 15 балів люди, які мають спеціалізацію "гінеколог" тощо. А Гордуновська, яка очолює і відповідає за організацію середньої освіти ставить 25 балів. У мене виникають сумніви хто правіший".

Педагогічний колекти спеціалізованої школи № 27 також вийшов мітинг, щоб підтримати завуча, який брав участь у конкурсі, однак не пройшов.

"Коли у нас директором буде наш завуч Нечитайло Олександр Всеволодович, то зміни пройдуть найменш безболісно. Без стресів особливих. А коли прийде нова людина, нам треба буде звикати до неї", зауважила вчителька української мови та літератури школи № 27 Людмила Вдовенко.

За словами секретаря міськради Юрія Тренкіна, комісія на визначення директорів формувалася відповідно до вимог. Наразі вивчать, чи можливе призупинення рішення комісії.

"Ми зараз вивчимо дане питання, чи ми можемо на рівні місцевої ради зупинити рішення, або рішенням сесії, або рішенням виконавчого комітету. Комісію сформували відповідно до вимог, у правовому полі".

За словами голови комісії Сергія Рубана, комісія складалася з депутатів, громадських організацій та місцевої адміністрації ОДА.

"Усі дані публікували на сторінці департаменту освіти. Із 14 шкіл, у семи – нові директори. А в інших семи – залишилися ті, які були до цього. Вони, відповідно, підготувалися і перемогли на конкурсі".

Сергій Рубан зауважив, що не можна написали лист від школи і сказати, щоб визначили, чи залишили старого директора лише через те, що педагогічні колективи до нього звикли. Для обрання створений відповідний конкурс, з вимогами та критеріями оцінювання. Тож кожен член комісії оцінював так, як вважав за потрібне, особливо там, де стосувалося презентації.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди