Вітренко судиться з Нафтогазом через невиплату премій

Вітренко судиться з Нафтогазом через невиплату премій

Ексклюзивно
Вітренко судиться з Нафтогазом через невиплату премій
.

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко подав позов до Печерського районного суду Києва з вимогою виконання Нафтогазом зобов'язань за трудовим договором щодо виплати премій за перемогу у Стокгольмському арбітражі, які мали заплатити до кінця минулого року.

"Я звернувся до Печерського суду. Я сподіваюся, що Печерський суд не буде "найсправедливішим судом у світі", як це раніше було, а рішення буде справедливе, ніхто телефонувати туди не буде. Вимагаю виконання трудового зобов'язання Нафтогазу за трудовим договором — сплати зарплати. Бо ця премія — це частина зарплати за українським законодавством, вона прописана в моєму трудовому договорі. І тому вона мала бути автоматично сплачена 30 грудня", — заявив Вітренко в ефірі "Зворотного відліку" на Суспільному.

Раніше, 11 лютого, Вітренко повідомив у своєму Facebook, що звернувся до голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва із заявою щодо невиконання Нафтогазом трудових контрактів та порушення трудового законодавства.

"Якщо українці проти нерівності у доходах, а держава фактично відмовляється забезпечувати справедливий розподіл матеріальних благ, то я пропонував політичному керівництву країни поділити всі зароблені моєю командою гроші порівну між всіма громадянами України", — написав Вітренко.

Він додав, що ця пропозиція залишається без відповіді.

Що відомо:

  • Наприкінці грудня 2019-го Україна отримала майже $3 мільярди від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу.
  • Керівництво НАК "Нафтогаз України" проголосувало за виплату премії правлінню компанії у розмірі 1% від 2,9 млрд доларів, які вдалося стягнути з російського Газпрому відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. Таким чином, сума премії становить 29 мільйонів доларів, або близько 700 мільйонів гривень.
  • Директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що досудове розслідування щодо премій для керівництва НАК "Нафтогаз" за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі ще не завершилося.
  • Президент Володимир Зеленський хоче направити отримані від російського Газпрому 2,9 млрд доларів на будівництво доріг, медицину та енергоефективність.
На початок