Черкащани, які отримали дві дози вакцини проти коронавірусу, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Зробити це можна через три доби після введення другої дози вакцини, розповіла Суспільному старша медсестра Другого міського центру первинної медико-санітарної допомоги Надія Котенко.
Дата, назва, партія вакцини та особиста інформація про людину – такі дані медики вносять спочатку до журналу, а потім – до єдиної електронної системи, розповіла Надія Котенко.
Далі сімейний лікар перевіряє їх та видає документ.
Черкасець Віктор Дудін отримав першу дозу вакцини місяць тому. Коли прийшов по другу, заодно поцікавився, як отримати документ про повну імунізацію:
"Я не знаю як воно буде називатися — довідка, карта, паспорт, про те, що я вакцинований. Тепер менше проблем буде: з поїздкамим за кордон, екскурсіями тощо".

Запитує як отримати такий документ майже кожен вакцинований, додала Надія Котенко.
Сімейна лікарка Марія Батуріна зазначила: отримати такий сертифікат черкащани можуть у лікарів, із якими укладена декларація.
У ньому вказують лікаря, назву вакцини, її виробника. Сертифікат видається на один рік із можливістю продовження.

Сама процедура, додала Марія Батуріна, займає менше п'яти хвилин. За два тижні вона встигла видати з десяток таких документів.
Зразок сертифікату не залежить від типу вакцини, зауважила лікарка. А чи підходить введений препарат для виїзду в ту чи іншу країну – треба з’ясовувати індивідуально.
Разом із колективом вакцинуватися прийшли містяни Олена та Віталій. Для них, зауважили, важливіше не документ, а в першу чергу власне здоров'я.
"Якийсь сертифікат ми не плануємо отримувати, просто прийшли вакцинуватися, щоб захистити зайвий раз свою сім’ю, родину, близьких, колег", — зауважила Олена Зенова.
Черкасець Віталій Оберемко додав: нікуди виїжджати не планує, а вакцинувався, щоб забезпечити себе імунітетом.
Що відомо
- Люди, щеплені двома дозами вакцини від COVID-19, можуть отримати в Україні Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам.
- Воно видається в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я.
- Слід відрізняти таке свідоцтво від "ковідного сертифікату" (він же "ковідний паспорт", "зелений сертифікат" тощо) — документу, який зараз розробляється в Україні з урахуванням вимог ЄС та ВООЗ та планується до запуску з 1 липня 2021 року.
Авторка Ольга Котляр
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України