У Житомирі розпочався обласний етап конкурсу "Вчитель року"

У Житомирі розпочався обласний етап конкурсу "Вчитель року"

У Житомирі розпочався обласний етап конкурсу "Вчитель року" Оригінальне

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року" розпочався 13-го лютого у Житомирі. Кращих освітян Житомирщини визначатимуть серед викладачів хімії, історії, зарубіжної літератури, початкових класів та образотворчого мистецтва.

Зокрема, вчителя року предмету "Образотворче мистецтво" обиратимуть з 21-го педагога.

Сьогодні вчителі показували візитівку власних досягнень та складали тести з педагогіки та психології.

"Вміти побачити навколишній світ. Якщо я його бачу, то і дітям зможу показати." За словами викладача для учасниці конкурсу із Вчорайшого Ружинського району Ольги Асмолової, це одне із основних правил викладання образотворчого мистецтва для учасниці конкурсу.

"Тема сьогоднішнього обласного етапу конкурсу "Вчитель року"- "Моє Полісся". Саме для Житомирської області. Я так собі подивилася, адаптувала і поєднала декоративний розпис з сучасністю. Щоб не втрачати зв'язок минулого з сьогоденням. І до того ж, так я себе сьогодні бачу емоційно. Як можливо Фенікс, як жар птиця.. .", - розповіла Ольга Асмолова.

У Житомирі розпочався обласний етап конкурсу "Вчитель року"

У Житомирі розпочався обласний етап конкурсу "Вчитель року"

Жінка також сказала, що до конкурсу долучилася не заради перемоги вона долучилася не заради перемоги: "Я хочу, щоб мене побачили. І перш у мене була мета, щоб мене атестували, як вчителя образотворчого мистецтва. Бо я вчителька трудового навчання, основ здоров’я і мистецтва. І я б хотіла, щоб мене атестували саме з предмету образотворчого мистецтва. А ще мені треба вийти з цього кокону, з цього вакууму для спілкування з людьми."

Людмила Свідерська працює вчителем образотворчого мистецтва 17 років у Новоград-Волинському. Розповіла, що до конкурсу долучилася тому, бо хотіла показати себе і подивитися на інших. "Я практикуючий художник, у якого хобі – педагогіка. Незважаючи на те, що в наших українських школах образотворче мистецтво не вважають важливим предметом, але тільки з погляду художника, з погляду творчої людини можна оцінити гідно, що таке малювання, наскільки воно сильно впливає на дитину, на її розвиток",- розповіла Людмила Свідерська.

Голова журі конкурсу Леонід Фесенко: "Так, дійсно образотворче мистецтво – це один із предметів, який акумулює в собі все. І математику, і фізику, історію, і мову. Пропускаючи ці знання через душу дитини, вона виливає на творчу роботу. Тільки на цьому предметі ми можемо побачити, чи дитина росте, чи розвивається творчо. А побачити, як вона це робить, можна тільки на уроках образотворчого мистецтва".

За словами Леоніда Фесенка, головними критеріями оцінювання є вміння творити та бути оригінальними. Це вони сьогодні демонстрували на візитівці, а також зможуть ще показати на наступних етапах конкурсу.

Член журі конкурсу Валерій Бовсунівський: "Після візитівки на них очікує доволі серозне випробування – це тестування. Тести з педагогіки і психології. В конкурсі беруть участь 21 вчитель. До наступного етапу потраплять п’ятеро. В перших числах березня на них очікує етап – уроки, які вони даватимуть дітям. Але вчителі, які беруть участь у сьогоднішньому конкурсі, у першу чергу мають налаштуватися на обмін досвідом роботи, показати себе. Відчути педагогічне задоволення і набратися певного досвіду у своїх колег. І це впроваджувати в своїй професійній діяльності у майбутньому.".

За словами заступника директора обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Миколи Сюравчика, на основі візитівки та тестів на початку березня з п’ятірки кращих оберуть переможця, якийі представить Житомирщину на Всеукраїнському етапі у квітні 2020-го року.

Автор сюжету Антоніна Тугас

Камера Віктор Підвисоцький

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди