Перетворила звичайну сільську хату на "поліську". Інна Величко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Перетворила звичайну сільську хату на "поліську". Інна Величко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Перетворила звичайну сільську хату на "поліську". Інна Величко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Вчителька образотворчого мистецтва Інна Величко влаштувала в селі на Житомирщині садибу зеленого туризму "поліську хату".

Інна працює в житомирській школі. Вона розповідає, що 12 років тому разом із друзями-художниками придбала цю хату спеціально для того, щоб реставрувати її у місце, в якому можна буде відпочивати і малювати. Її ціллю було зберегти сільський колорит 100-річної давнини.

За словами жінки, господар хати подарував її, коли дізнався для чого її купують.

"Господар цієї хатинки, коли дізнався, що ми хочемо зробити, він її нам не просто продав, він нам її подарував, щоб ми відродили її такою, якою вона була, коли жили його діди-прадіди, розповіли про це наступним поколінням", — розповідає Інна..

Хатина була побудована 120 років тому. Рестраврували її з використанням деревини, глини, соломи, вирощували жито і перекривали дах. По селу збирали внутрішнє оздоблення.

"Звісно, всі речі, які були в цій хаті, ми не змогли зібрати, тому що вони десь рознеслися, десь знищилися. Але нам допомогли місцеві жителі, які просто приносили свої власні або вишивки, рушники, простирадла, скатертину", — каже вчителька.

Інна пояснює, що садиба відрізняється від музею відсутністю червоних стрічок: чіпати можна все, ходити можна всюди. Це база, створена для відпочинку та ознайомлення з етнографічною спадщиною.

Тепер у садибі зеленого туризму "поліська хата" проводять екскурсії та відтворюють народні традиції: взимку — вечорниці, навесні —веснянки, влітку та восени — сільськогосподарські свята.

Найкращою нагородою Інна називає дитячу вдячність, коли діти кажуть їй, що "це була найкраща екскурсія в їхньому житті".

На початок