У Південній Америці знайшли рештки вимерлої черепахи розміром з автомобіль

У Південній Америці знайшли рештки вимерлої черепахи розміром з автомобіль

У Південній Америці знайшли рештки вимерлої черепахи розміром з автомобіль

Дослідники виявили на території Венесуели та Колумбії скам'янілі рештки найбільшої в історії черепахи Stupendemys geographicus, яка вимерла близько 5 мільйонів років тому. За габаритами вона була з легкову автівку.

Знахідка вражає розмірами: довжина панциру черепахи сягала трьох метрів, а вага становила понад тонну. Близько 5-10 мільйонів років тому вони населяли прісноводні болота, на місці яких зараз знаходяться пустельні та посушливі ландшафти. Вперше цей вид описав палеонтолог Роджер Вуд у 1976 році, проте останні знахідки показали справжні розміри черепахи та виявили кілька додаткових нюансів, повідомляє CNN.

Зокрема, вчені знайшли гігантські рогоподібні вирости на панцирах поруч з шиєю черепахи. Імовірно, ці роги допомагали захистити масивні черепа самців під час бійок між собою, оскільки у жіночих особин таких особливостей будови панцирю науковці не виявили.

Венесуельський палеонтолог Родольфо Санчес і панцир самця гігантської черепахи. Джерело: Jorge Carirllo
Венесуельський палеонтолог Родольфо Санчес і панцир самця гігантської черепахи. Джерело: Jorge Carirllo. https://edition.cnn.com/

Також дослідникам вдалося виявити нижню щелепу черепахи. Імовірніше за все, тварини харчувалися рибою, крокодилами, зміями та молюсками, а також рослинною їжею.

Досліджуючи скам'янілості, вчені виявили на панцирах черепах величезні сліди укусів, які свідчать про те, що гігантські розміри тварин не були завадою хижакам, наприклад, гігантським кайманам.

На початок