Конкурс на посади директорів 13 шкіл стартував у Сумах

Конкурс на посади директорів 13 шкіл стартував у Сумах

Оновлено
Конкурс на посади директорів 13 шкіл стартував у Сумах Суспільне Суми

У Сумах 24 червня стартував конкурс на посади директорів 13-ти шкіл. У ньому беруть участь 22 педагоги, 7 з них — нинішні директори, решта — нові кандидати.

У перший конкурсний день кандидати писали тести та вирішували ситуаційні завдання. На їхнє виконання давали по 30 хвилин. Учасників поділили на дві групи. Перша почала роботу о дев’ятій ранку. Після іспиту педагоги ділилися враженнями.

“Завдання були неважкими відносно, але ті запитання, які висвітлені на сайті міністерства, і ті, які тут, трішечки видозмінені. Наприклад: як потрібно чинити, а тут – як не потрібно, і десь. Але якщо уважно читати, вдумуватись, то складнощів в принципі не виникає. Налаштований на перемогу і впевнений у ній”, — говорить кандидат на посаду директора школи №9 Сергій Кормілець.

Конкурс на посади директорів 13 шкіл стартував у Сумах

“Ситуаційне завдання було цікавим, результати будуть оприлюднені, тобто можна буде знайомитись на сайтах. Власне, тому це не є секретом. Треба було сформувати думку, дійсно, стисло, коротко дати відповідь на запропоноване питання. Також знати законодавство відповідно якого відбувається надання відповіді на зазначене питання. Думати потрібно завжди, а тести, як тести. Склали, побачимо завтра результати, наскільки вони дійсно відповідають”, — каже кандидат на посаду директора школи №15 та №19 Богдан Сюркало.

У цей час на тестування чекала решта кандидатів. Розповідають, як готувалися.

“Звичайно, переглядала всі документи про освіту, про загальну середню освіту. В інтернеті дивилася, як проходять конкурси в інших закладах освіти, в інших областях. Є зараз підготовлені службою якості освіти різні тренажери, відповіді на тестові завдання. Готувалась, але ж досвід роботи великий, сподіваюсь, що все буде нормально. У мене є сили, бажання, щоб працювати, є плани для розвитку свого закладу”, — говорить кандидатка на посаду директора школи №11 Тетяна Борисенко.

Конкурс на посади директорів 13 шкіл стартував у Сумах

“У мене немає конкурентів. У принципі я впевнена в своїх силах, але є можливість того, що якимось чином і не складемо. Хвилююся, звичайно, але підготовка була тривалою достатньо, було часу надано і, якщо дійсно працював в освіті, то певних труднощів, я думаю, не буде у тестувальному плані. Якщо ми говоримо про певні ситуаційні завдання, які нас чекають, то там можливо буде трішечки важче, оскільки ситуація є вигаданою”, — сказала кандидатка на посаду директора школи №20 Наталія Усенко.

У тестах учасники мали відповісти на 30 запитань та вирішити одне вибране ситуаційне завдання.

“Тестові завдання були роздані усім однакові. Щодо ситуаційних — було три конверти, учасники витягнули із трьох конвертів один, і у кожного було одне ситуаційне завдання. Тобто вони не різні: одне ситуаційне, і результати будемо перевіряти після завершення тестових завдань і ситуаційних другої групи”, — сказав голова конкурсної комісії Олег Рєзнік.

Результати перших двох етапів конкурсу мають оприлюднити 25 червня. Тоді ж кандидати мають презентувати програми розвитку обраної школи. Всього три етапи конкурсу оцінюють у 15 балів. Для того, аби стати директором школи, потрібно набрати мінімум 8 балів.

Що відомо

  • Повний список кандидатів на посади Суспільне публікувало раніше.
  • Основна вимога до учасників – вища освіта та педагогічний стаж не менше трьох років.
  • Діюча конкурсна комісія складається із шести членів. Всього таких може бути до 15.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди