У Сватовому знімали "Легенду про синів Луганських". Кадри з театралізованої композиції увійдуть до ролика, присвяченого 30-річчю Незалежності України. Також вихідними пройшов дводенний фестиваль "Луганщина — це Україна".
Зйомки на горі Розкопаній, поблизу козацької вежі, проходили з восьмої ранку. Участь взяли близько півтори сотні акторів з двох обласних театрів та хореографічних колективів Рубіжного та Сватового.
Директор Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру Сергій Дорофеєв розповів Суспільному про театралізовану виставу, яку назвали "Легенда про синів Луганських".
"Вона буде розповідати нашу історію, яку ми вигадали спеціально для цієї події, для цього заходу", — зауважив Сергій Дорофеєв.
Місце зйомок – колишня територія козацької сторожової вежі, яка була заснована у місті в 1660-му році. Завдяки їй попереджали набіги татар зі Сходу. Макет вежі встановили місцеві козаки та військові 6 років тому.
Виконувач обов'язків отамана полку "Сватове Січ" (2014-2015 р.) Юрій Ірха повідомив Суспільному, що ініціатива встановлення вежі належить людям.
"Тут немає ні копійки бюджетних коштів. Все робилося власними силами, власними коштами. Ми її побудували у 2015 році" — згадує Юрій Ірха.
Участь у зйомках брали актори обласного козачого кінного театру. Грали як українських козаків, так і монголо-татар.
За словами актора обласного кінного театру Максима Гетьманського, для участі у виставі театр привіз 7 артистів та 4 коні.
"Буде бій татар з козаками, буде красиво", — пояснює Максим Гетьманський.
Головна дія розгорталася навколо історій двох братів, одного із яких у малому віці захопили у полон монголо-татари.
"Чомусь не зірвали материн оберіг, який був все життя у мене на шиї. І, у підсумку, була битва, де брат впізнав брата і повернувся до свого народу", — розповів актор театру Дмитро Бородій.
Фінал історії – традиційне українське весілля. Відзняті кадри з "Легенди про синів Луганських", увійдуть до загального відеоролика, присвяченого тридцятиріччю Незалежності України.
Увечері містянам запропонував виставу обласний козачий кінний театр.
А у міському парку розгорнули виставку майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Найбільша експозиція – ляльок мотанок. За словами керівниці гуртка міського молодіжного центру Антоніни Кліменко виготовляли ляльок учні ліцеїв, гімназій та садочків громади.
"Виготовлені вони були напередодні, це вже не перша їхня виставка. Відібрали ми сьогодні близько ста найкращих експонатів. А всього їх було виготовлено близько 350", — зауважила Антоніна Кліменко.
Завершився другий день обласного фестивалю "Луганщина — це Україна" виступами творчих колективів обласної філармонії.