Офіцер поліції Василь Сидорак із Могилева-Подільського щодня навідується в багатодітні, неблагополучні сім“ї, перевіряє раніше судимих, власників зброї, а ще спільно з прикордонниками патрулює державний кордон. Його робочий день не нормований, бо каже ніколи не знаєш, що трапиться. Жителі 14 сіл, які він обслуговує, завжди з ним на зв’язку, дехто розповідає — викликає його тричі на день. Чому прийшов у цю професію і чому не планує її змінювати — у своє професійне свято розповів Суспільному.
Щороку 18 червня в Україні відзначають День дільничного офіцера поліції. Цей день став професійним святом в 2004 році згідно з наказом Міністра внутрішніх справ України.
На службі Василь Сидорак — 8 років. Щоб дільничного знали усі мешканці і зверталися по допомогу, спершу каже треба обійти кожну вулицю і хату. Так власне і починав. Працювати з людьми, розповідає, цікаво, але і важко. Треба бути психологом, а ще вихователем.
"Мені здається з дільничного все починається. В даній роботі треба бути психологом, з усіма добрим не будеш. Це впершу чергу профілактика. Але і карати згідно з законодавством. В наші обов’язки входить профілактика з населенням, перевірка у школах, раніше судимих, власників зброї", — розповідає Василь Сидорак, дільничний офіцер поліції.

Полишати службу в поліції Василь каже не планує, як і переїздити за кордон. Бо і тут, на Батьківщині, вистачає роботи. І не лише у будні, а й у професійне свято.
Про роботу
Світлана Теритенко — мама 4 дітей. Чоловік — п’є. Щоб його вгамувати, додає, викликає дільничного.
"Заїжджає перевіряє чи все добре. Одного дня, буває по три рази приїжджає", — говорить Світлана Теритенко.
Обдерті стіни, замість вікон-плівка, бо син побив — розповідає Світлана Макарова. Жінці — 50. Через інвалідністьне працює.
"Син ображає, п'є?", — "Так. Коли не на підпитку, то все добре, а як вип'є, то все дах їде. Кажуть закодувати, а де гроші я візьму. Пенсія 1500 грн.", — розповідає дільничому Світлана Макарова.

В обов’язки дільничного входить і патрулювання державного кордону. Здійснює його спільно з прикордонником Сергієм Кладько.
"Співпрацюємо з дільничним з метою виявлення правопрорушень", — говорить офіцер прикордонної служби Сергій Кладько.
Читайте також
- Схудла заради мрії: історія Ольги Мудрицької з Вінниччини
- Купатися на вінницьких пляжах дозволено — висновки фахівців
- Більше 30 порушень за тиждень: як у Вінниці працює річковий патруль