Рада ухвалила закон про незалежність Нацради з питань телерадіомовлення. Що він передбачає

Рада ухвалила закон про незалежність Нацради з питань телерадіомовлення. Що він передбачає

Верховна рада схвалила в цілому законопроєкт №4107 про незалежність Нацради з питань телерадіомовлення. Закон врегульовує процедуру конкурсу нових членів Нацради, забезпечує гендерну квоту та визначає посадові оклади.

Законопроєкт на засіданні 17 червня підтримали 302 народних депутати.

Що передбачає законопроєкт

Законопроєкт відновлює та врегульовує процедуру конкурсу щодо обрання членів Нацради з телерадіомовлення, а також встановлює вимоги до кандидатів. Зокрема, згідно з текстом проєкту, Верховна рада призначатиме членів Нацради на вакантні посади на п'ять років.

Пропозиції на зайняття посади прийматимуться упродовж 21 календарного дня з дати оприлюднення оголошення, а кандидати проходитимуть спеціальну перевірку. Верховна рада голосуватиме за кожну кандидатуру окремо, а якщо під час голосування за членів на вакантні посади кілька людей мають однакову кількість голосів, перевага буде віддаватися кандидату тієї статі, представників якої менше серед уже чинних членів.

Згідно з проєктом закону, члени Нацради працюватимуть на постійній основі і не зможуть займати інші посади, у тому числі й на громадських засадах тощо. Також не матимуть права отримувати гонорар та винагороду за іншу роботу, крім наукової та творчої діяльності.

Член Нацради не може мати представницького мандата. У 20-денний строк з дня призначення на посаду він має подати особисту заяву про складення повноважень депутата відповідної ради.

Щодо заробітної плати членів у тексті законопроєкту (без поправок – ред.) вказано, що посадовий оклад голови Нацради становить 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (90,8 тис. грн), першого заступника голови – 37 (84 тис. грн), заступника голови та відповідального секретаря – 35 (79,4 тис. грн), члена – 33 (74,9 тис. грн).

"По зарплатам не підняли на скільки ми хотіли. На сьогодні Нацрада, з точки зору спроможності, це найслабший регулятор у країні, з найменшими зарплатами членів та апарату", – сказав голова Комітету з гуманітарної та інформаційної політики Микола Потураєв.

Що про закон кажуть нардепи

За словами нардепки від фракції "Слуга народу" та співавторки закону Євгенії Кравчук, восени Рада зможе проголосувати за новий склад Нацради.

"Переконана, що нам нарешті вдалося знайти баланс із низки питань. У ньому (законі – ред.) йдеться про те, як зробити медійного регулятора стабільним та дійсно незалежним від олігархів, і при цьому виконати всі міжнародні зобов’язання та усунути дискримінаційні положення", – написала Кравчук.

Опозиційні депутати, зокрема, від фракції "Опозиційний блок – За життя" внесли понад 500 правок до законопроєкту. Представник фракції Олег Волошин повідомив на засіданні 16 червня, що вони "свідомо блокують ухвалення цього шкідливого законопроєкту законними методами".

Читайте також: У Раді сталась бійка через "спам" до закону про Нацраду з питань телебачення

"Законопроєкт про Нацраду – це посилення впливу влади на Національну раду з питань телебачення та радіомовлення. Це нехороша історія. Нам треба будувати інституцію, але цей закон не посилює інституцію Нацради, а посилює вплив на неї з боку влади", – розповів нардеп від фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок