"Не виносять на розгляд" - родичі АТОвців прийшли на сесію на Сумщині, бо не можуть отримати землю

"Не виносять на розгляд" - родичі АТОвців прийшли на сесію на Сумщині, бо не можуть отримати землю

"Не виносять на розгляд" - родичі АТОвців прийшли на сесію на Сумщині, бо не можуть отримати землю Суспільне Суми

Учасникам бойових дій на сході та дітям бійців, загиблих в зоні АТО, не дають земельні паї. Про це Суспільному повідомив голова Сумської обласної спілки інвалідів війни, учасників АТО та ООС Олександр Солоніков. За його словами, вже кілька місяців рішення про виділення ділянок не затверджують депутати Недригайлівської ОТГ. 14 червня учасники бойових дій і родичі загиблих бійців прийшли на засідання сесії Недригайлівської селищної ради вимагати від депутатів затвердити рішення про виділення землі.

Перед початком сесії до будівлі Недригайлівської селищної ради прийшли учасники бойових дій на сході, їхні родичі та члені сімей загиблих. За законом, говорить дружина загиблого бійця Ірина Палешко, вони мають пільгове право на землю у власність.

"Мій син, Палешко Владислав, має право, і вже розроблена документація на 2 гектари землі. Вже півроку пройшло, і він ніяк не може отримати цю землю. Хотілося б, щоб дитині на майбутнє щось залишилося", - каже жінка.

Інтереси учасника АТО Станіслава Ніколаєнка приїхала представляти його тітка Світлана Мироненко. "Він несе службу, він кадровий офіцер, в 2020 році був в АТО. Він мене попросив сердечно: будьте ласкаві, підтримайте, там будуть представники АТО, і я хочу, щоб ви підтримали мене. Я звичайно взяла відпустку, і сьогодні я тут", - розповідає вона.

Бійці та члени родин загиблих рік розробляли проєкти, які потім були направлені на затвердження до Недригайлівської ОТГ, розповів голова Сумської обласної спілки інвалідів війни, учасників АТО та ООС Олесандр Солоніков.

"Недригайлівській очільник ОТГ не викидує ці проекти на розгляд земельної комісії. Відповідно вже пройшло три місяці, що порушує норми земельного кодексу. Відповідно ці проекти не розглянуті, ось ми приїхали підтримати родини загиблих в отриманні злополучної цієї землі", - каже він.

"Не виносять на розгляд" - родичі АТОвців прийшли на сесію на Сумщині, бо не можуть отримати землю

Землі, про які йдеться, розташовані у селищі Терни та селі Курмани. Чому депутати Недригайлівської селищної ради досі не прийняли рішення про виділення земель, зокрема, по 19-ох ділянках – на ці питання відповідав у залі голова ради Костянтин Волков.

"У нас є лист з Держгеокадастра, де написано, що жодного дозволу на виготовлення технічної документації не надавалось. Через декілька місяців до нас прийшли проекти на затвердження, але у нас є лист про те, що дозволи на технічну документацію не надавалися, і ми передали ці матеріали в прокуратуру для того, щоб вияснили, чи це підробка документів, чи надавалися. Прийде відповідь з прокуратури – ми виносимо їх на сесію", - сказав він.

"Не виносять на розгляд" - родичі АТОвців прийшли на сесію на Сумщині, бо не можуть отримати землю

Депутат Олександр Кушніренко – член земельної комісії. Він є начальником районного відділу геокадастру. Каже, що з документами все в порядку.

"Готові абсолютно, адже я сам ці проекти погоджував, тому що такі в мене посадові обов’язки – погодження проектів замлеустрою. Я їх бачив, ці проекти, вони розроблені відповідно до наказів Головного управління Держгеокадастру, пройшли всі свої етапи, погодження територіальне, і на сьогодняшній день просто потребують затвердження", - розповів він.

Родичі учасників АТО не виключають, що їхні землі можуть передати іншим людям. Відтак, збираються приїздити на кожне засідання сесії, допоки депутати не погодять виділення їм ділянок.

Що відомо

  • У квітні Суспільне розповідало про те, як АТОвці та члени сімей загиблих не можуть отримати земельні паї на Недригайлівщині. Тоді селищних голова говорив, що на карті Держгеокадастру ці ділянки позначені як невизначені, й тому селищна рада не може передати те, що їй не належить.
  • За інформацією начальника обласного відділу Міністерства у справах ветеранів Миколи Бордюгова, в області проживає близько 12,5 тисяч учасників російсько-української війни та понад 300 членів родин загиблих. Більше 90% з цих людей отримали землю для ведення особистого селянського господарства площею 2 га.
  • За Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", першочергове право на відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва мають учасники бойових дій, інваліди війни та сім'ї загиблих військовослужбовців.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди