У Близнюківській громаді планують закрити 11 сільських бібліотек

У Близнюківській громаді планують закрити 11 сільських бібліотек

У Близнюківській громаді планують закрити 11 сільських бібліотек Facebook/Близнюківська публічна бібліотека

У Близнюківській громаді на Харківщині планують закрити 11 філій Близнюківської публічної бібліотеки. Долю кожного закладу вирішуватимуть окремо. Розглядають можливість створення бібліотечних пунктів. Також книги можуть розносити читачам.

Закриття сільських бібліотек-філій погодили депутати Близнюківської селищної ради, розповів в ефірі "Українського радіо Харків" голова селищної ради Геннадій Король.

"Опалення відсутнє десятки років, приміщення аварійні, жоден фахівець філій не працює на повне навантаження, а бібліотечний фонд не поновлювався багато років", — говорить він.

У Близнюківській громаді планують закрити 11 сільських бібліотекbliznjuki-selrada.gov.ua

Закрити хочуть сільські заклади Близнюківської публічної бібліотеки, які обслуговують менш як 500 людей: Башилівську, Вишневу, Миколаївську Другу, Надеждинську, Новоолександрівську, Новопавлівську, Новоукраїнську, Олександрівську, Семенівську, Степівську та Шевченківську сільські бібліотеки-філії.

"Не йдеться про економію фінансів на бібліотеках, завдання — зробити бібліотечну послугу послугою, а не робочим місцем", — пояснює селищний голова.

Самим бібліотекарям запропонують поєднувати свої прямі обов’язки з роботою соціального працівника або помічника старости.

Філії обслуговують по 150-210 читачів, а за відповідними нормативами стаціонарна бібліотека має працювати там, де не менше 500 жителів.

Директорка Близнюківської публічної бібліотеки Надія Руденко говорить, що осучаснювати бібліотеки потрібно, але не згодна, що закривати треба 11 філій.

"Закриття одразу 11 бібліотек — питання неоднозначне. Доцільно було б передивитися, щоб деякі ще продовжили обслуговувати читачів", — розмірковує Надія Руденко.

При цьому бібліотекарка додає, що відвідувачі — переважно діти та люди старшого віку: "Читають менше, ніж 10 чи 20 років тому".

Цьогоріч оновлення фондів майже не було, визнає керівниця Близнюківської публічної бібліотеки: "Книги ми отримували з обмінного фонду обласних бібліотек. З місцевого бюджету кошти виділялися тільки на підписку, на книги — ні. Тепер засновником є селищна рада, і ми сподіваємося, що вони звернуть увагу на це".

Закриття публічних бібліотек ще мають погодити в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Що відомо

  • Близнюківська публічна бібліотека включає філію для дітей і 26 сільських бібліотек. Їх утримання обходиться громаді у 2 мільйони 600 тисяч гривень.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди