Життя після госпіталю не закінчується: у Черкасах відбудуться "Ігри Нескорених"

Життя після госпіталю не закінчується: у Черкасах відбудуться "Ігри Нескорених"

Життя після госпіталю не закінчується: у Черкасах відбудуться "Ігри Нескорених"
Фото InvictusGamesTeamUkraine

Триває реєстрація на національні змагання "Ігри Нескорених", що відбудуться 27-го червня на Центральному стадіоні Черкас. Чому цьогоріч їх перенесли з Києва в регіон та хто може долучитися, Суспільному розповіла комунікаційний менеджер Warrior Gamesв Україні Світлана Судак.

Цього року вперше національні змагання "Ігри Нескорених" відбудуться за межами столиці – у Черкасах. Однак відрізнятимуться вони від щорічних не лише цим, розповіла пані Світлана.

"Зазвичай всеукраїнські "Ігри Нескорених" відбіркові – за їх підсумками визначають склад національної збірної. Міжнародні ж ігри відбуваються раз на два роки в різних європейських країнах, щоразу в іншій. Україна бере в них участь із 2017-го року. Наші хлопці виступали в Торонто, Сіднеї, а у 2020-му році мали їхати в Гаагу. Через коронавірус Гаагу пернесли спочатку на рік, а потім – на 2022-й. Відповідно, збірна, яку вибрали у 19-му році, ще не виступила, тому сенсу відбирати нову немає. Така ситуація не лише в Україні, а й у всіх націях Invictus. Тому поки що вирішили "йти" у регіони", – зазначила вона.

Життя після госпіталю не закінчується: у Черкасах відбудуться "Ігри Нескорених"
Фото InvictusGamesTeamUkraine

Головне завдання "Ігор Нескорених" – залучити ветеранів до спорту як до найбільш ефективного способу реабілітації та повернення до мирного життя, зазначила Світлана Судак.

Інше – не менш важливе – сформувати спільноту, в якій ветерани могли б обмінюватися досвідом та підтримувати один одного.

"Поранення часом настільки важкі (це може бути і ампутація, і втрата рухливості) і так змінюють життя, що хлопці просто не розуміють, як жити далі. І в такій ситуації опиняються не лише ветерерани, а й їхні сім'ї, оточення. Набагато легше, коли є спілкування з такими ж людьми, які готові підтримувати, ділитися досвідом, подавати приклад для наслудування: «Він зміг – і я зможу». У великих містах таку комунікацію налагодити легше, а от у середніх, малих та у селах вони часто лишаються один на один зі своїми проблемами. Тому хоч відбору до збірної не буде, змагання все ж відбудуться. Ми вдячні Черкасам, які зголосилися стати першим таким регіоном", – зазначила Світлана Судак.

Життя після госпіталю не закінчується: у Черкасах відбудуться "Ігри Нескорених"
Фото InvictusGamesTeamUkraine

У кінці 2020-го року, додала вона, "Ігри" відбулися в онлайн-форматі. Тоді учасники самі обирали вид спорту, місце змагань, день та час. Виступали у себе вдома – приміром, у спортзалі, на стадіоні. Це все мали відзняти його на відео з секундоміром у кадрі та зафіксувати результат. Судді обирали переможців теж віртуально, по цих же відео.

Тепер же, коли карантинні норми стали менш суворими, "Ігри" виходять в офлайн. На черкаському стадіоні ветерани будуть змагатися у таких дисциплінах: легка атлетика (біг 100 м, біг 400 м, біг 1 500 м, штовхання ядра, метання диску, пауерліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв.), веслування на тренажерах (витривалість 4 хв.) та велоспорт (на шосе, 5 км).

Перерви між змаганнями будуть присвячені спілкуванню з ветеранами та їх родинами, додала Світлана Судак.

"Ветерани – дуже самоорганізована спільнота, де гарно пацює принцип "Свій до свого про своє". Вони знайомляться, діляться враженнями, досвідом, новинами. Часто все завершується не лише спільними змаганнями, а й побратимством. Громада не завжди готова приймати людей із якимось вадами, тому їм важливо занурюватися в атмосферу де є такі ж, як вони", – зазначила вона.

Життя після госпіталю не закінчується: у Черкасах відбудуться "Ігри Нескорених"
Фото InvictusGamesTeamUkraine

Щоб прийти на ігри, зауважила Світлана Судак, не треба бути спортсменом, головне – мати бажання. За її словами, на замаганнях діятиме категоризація. Тобто якщо, наприклад, дистанцію бігтиме учасник із ампутацією ноги, то в турнірній таблиці його будуть порівнювтаи з хлопцями із такими ж травмами.

Організатори сподіваються, що проведення змагань у регіонах полегшить ситуацію для бійців, яким до Києва добиратися далеко.

Усі охочі ще мають можливість зареєструватися – до 13-го червня включно. Якщо не медаль, то позитив і спілкування з побратимами ветеран точно отримає, зазначила пані Світлана. Тому, додала, на ігри, які відбудуться 27-го червня, запрошують не лише воїнів, які готові змагатися, а й тих, хто наразі реабілітується, проходить лікування.

На змаганнях вони можуть побачити "живі" приклади тих, хто вже вилікувався і знайшов себе в житті після травми та госпіталю.

Що відомо

  • Warrior Games – це міжнародний мультиспортивний захід для військовослужбовців та ветеранів, що отримали поранення, травми чи захворювання під час служби. Ігри з 2013-го року організовує Міністерство оборони США.
  • Це комплексні спортивні змагання для травмованих ветеранів бойових дій. Мета – сприяння соціальній адаптації ветеранів шляхом залучення їх до занять фізкультурою і спортом.

Читайте також

На початок