Вінницьких школярів вчать бути екосвідомими. Протягом червня учнів залучатимуть до акції "Перетворюємо сміття в дерева", — каже її ініціаторка Ольга Маліновська. За умовами діти приносять на станцію сортування сміття — вторсировину.
За гроші від її переробки закуплять саджанці дерев, які висадять у дворах і парках Вінниці, — каже Маліновська. Першими участь в акції взяли шестикласники 20 вінницької школи, а ще дізналися як правильно сортувати сміття.

На станції сортування, сміття перебирають та формують у великі тюкю, які потім відправляють на заводи з переробки вторсировини. Школярам розповідають як правильно сортувати пластик, папір, ПЕТ-пляшки, алюмінієві банки, пакети, скляні пляшки і поліетиленову плівку.
Аби вторсировину забрали на переробку – вона має бути у чистому вигляді, каже організаторка екскурсій Ольга Маліновська.

“Ми не беремо плівки, яка була забруднена жиром, фарбою та вже не переробиться і її доля – гнити на смітнику. За кордоном є такі заводи, що спалюють плівку, у нас нема. А те що можна переробити, ми пресуємо і відправляємо на переробку”, – розповідає Ольга Маліновська.
Шестикласник Павло Березіцкий на екскурсію взявіз собою пакет зі вторсировиною. Хлопець каже, до сьогодні сміття не сортував, бо не знав як правильно поводитися з відходами.
"Цікаво дізнатися як що переробляться, як сортувати", – каже Павло Березіцкий.

Дванадцятирічна Оксана Гурко розкладає сміття у різні контейнери. Дівчина каже, що хоче зробити наше місто чистішим, тож постійно ходить на прибирання територій та сотрує сміття вдома.
“Я живу біля лісу і дуже багато бачу сміття, і мені на це боляче дивитися, і ми кожні вихідні ходимо його збираємо”, – розповідає Оксана Гурко.
Речі, які не пішли на переробку – наприклад самовар, праска і патифон – на сортувальній станції тепер експонати. Побачити їх можна у "Музеї старовинних речей та музичної техніки".
Читайте також
- Вінницькі спортсмени привезли медалі з міжнародного турніру з греко-римської боротьби
- Цьогоріч у Вінниці не проводили ремонт дитячих майданчиків