Мами дітей із інвалідністю 9 років просять організувати у Житомирі денний догляд

Мами дітей із інвалідністю 9 років просять організувати у Житомирі денний догляд

Мами дітей із інвалідністю 9 років просять організувати у Житомирі денний догляд

Більше 100 дітей та молоді зі складними порушеннями у розвитку з Житомира та області потребують послуги з денного догляду.

З 2010-го року батьки звертаються до чиновників, аби така послуга на Житомирщині надавалася.

10-го лютого мами – представниці громадських організацій "Аутизм Житомир", "Світ без обмежень" та "Діти сонця" прийшли з цим питанням до керівника департаменту соцполітики Юрія Прокопця.

Житомирянці Маргариті Скуратівській 20 років. Вона інвалід з дитинства. Має аномалію розвитку головного мозку.

Її мама Ірина Скуратівська, яка доглядає за дитиною – інвалідом з дитинства, розповіла: "Фізично у нас ідуть дуже сильні розлади, а розумово у нас все чудово. Наприклад, математика, вона дроби множить і ділить. Ми ходили до школи, отримували потрібні навики для розвитку. Відвідували на вул. Ріхтера соціальні послуги, де дитину на 2-ві години можна було залишити. Вони там щось робили, розмовляли, спілкувалися. Маргаритка і досі про це згадує і запитує, чому ми туди не ходимо. Це було півтори роки тому, а вона пам’ятає".

Маргарита Скуратівська: "Просто я хочу спілкуватися з однолітками".

Ірина Скуратівська: "Просто образливо, що мами все роблять. Всі організації допомагають дітям тільки до 18-ти років. А після 18-ти наші діти нікому не потрібні, і все, що ми набули: знання, наші перемоги над хворобою, пропадають. Адже вона тепер закрита у чотирьох стінах і фактично деградує. Ще інша сторона – мами не молодіють. Нам треба і до поліклініки вийти, і до магазину, і в собес, а ми не можемо , тому що залишати таку дитину на самоті неможливо!".

Ми могли би працювати і бути корисними державі, адже сьогодні вижити на ту пенсію, яку отримують мами по догляду за своєю дитиною-інвалідом, не можливо, розповіла мама Насті Костюк, Тамара

Насті Костюк: "На сьогодні у нас пенсія з Настею складає 3 тис 360 грн. З них мені треба оплатити комунальні послуги, їжу купити, ліки, памперси. Мені дуже важко, тому що я, як мати не можу дати їй того, що могли би дати їй у тому ж денному догляді".

Мама, яка доглядає дитину із інвалідністю Світлана Ємеліна: "На сьогодні в місті та області більше 100 людей потребує соціальної послуги денного догляду. А це діти зі складною інвалідністю, віком від 6-ти до 18-ти років і молодь від 18 і старше.

На сьогодні міські посадовці обіцяють приміщення лише для 10-ти осіб, і то для дітей до 18-ти років.»

Це рішення міської ради мам не влаштовує . Про створення денного догляду в Житомирі вони просять ще з 2010-го року. Неодноразово зверталися і до міської, і обласної влади.

Світлана Ємеліна: "Сьогодні ми прийшли до Юрія Прокопця, керівника департаменту соціальної праці та соцполітики, з тією метою, що з -го січня 2020-го року змінилися закони про надання соціальних послуг . І ми хотіли б дізнатися, чи готова сьогодні область співпрацювати з нами, щоб нарешті відкрився такий центр для наших дітей".

Зустріч відбулася у кабінеті голови облдержадміністрації Віталія Бунечка. Там упродовж годинної розмови чиновники мамам пообіцяли.

Мама, яка доглядає дитину із інвалідністю Жанна Зарічна: "Нам обіцяли, що вони поїдуть до Вінниці, щоб дослідити досвід з денним доглядом там. І головне, звернути увагу саме на те, як триває співпраця між міською та обласною радами, що до надання соціальних послуг родинам, які виховують дітей з інвалідністю. Планують це зробити до кінця тижня і потім надати звіт з приводу того, чи можна його запровадити у нас".

Автор сюжету Антоніна Тугас

Камера Тетяна Беляк

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди