У Сумській громаді за парти сядуть понад 3 тисячі першокласників: де є вільні місця

У Сумській громаді за парти сядуть понад 3 тисячі першокласників: де є вільні місця

У Сумській громаді за парти сядуть понад 3 тисячі першокласників: де є вільні місця Суспільне Суми

У Сумській громаді сядуть за парти у вересні 2021 року 3044 першокласники. Зараховували дітей з 1 квітня і до кінця травня. У деяких школах залишилися вільні місця.

42 роки працює вчителем молодших класів Ольга Литвиненко. У 2021 році випускає 30 учнів четвертого класу і вже має 29 у майбутньому першому. Така кількість, говорить, є для неї нормою.

"Я вже звикла. У всіх міських школах наповнюваність така ж. Коли батьки здавали документи, були відповіді на їхні індивідуальні запитання. Коли вже будуть загальні збори, тоді ми вже озвучимо, що їх хвилюватиме", — говорить вона.

У Сумській громаді за парти сядуть понад 3 тисячі першокласників

У 2021 році замість очікуваних чотирьох перших класів у сумській школі №15 набрали три – це всього 80 учнів. Чотири місця, розповідає заступниця директора Марина Снігур, на сьогодні ще вільні. У школі треті та четверті класи навчаються у "підзмінку", тобто приходять на навчання близько 11 години, аби розмістити усіх по кабінетах.

"Так, зменшилась кількість. Це пов’язано з тим, що, по-перше, ми приймали заяви лише за територією обслуговування. Маємо змогу посадити всіх у свої кабінети — і в нас не буде такого, що в нас потужність закладу — 1100, а в нас наразі 1060 учнів навчається. Тому дуже добре, що в нас три перших класи", — розповіла заступниця директора школи Марина Снігур.

Читайте також: Нові правила відрахування та черговість. Що зміниться у дитячих садочках Сум

Набирає першачків і Ольга Жабська. Говорить: у школі працює чверть століття. Цьогоріч у її першому класі буде 25 дітей.

"У нас не було менше, ніж 34 учні. Звичайно, працювати з такою кількістю дітей важко. Важко тому що, особливо в наш час, коли ми працюємо в умовах нової школи, коли перед вчителем розкриті дуже багато шляхів для творчого пошуку. Було б добре, якби дітей було менше, тому що це і ту саму групову роботу можна провести, більше уваги можна приділити кожній дитині", — розповідає вона.

У сумському НВК №11, який на минулій сесії міськради перейменували на "Початкову школу з дошкільним підрозділом", немає території обслуговування. Тож сюди набирають за бажанням батьків. 85% дітей, які виховувались тут у садочку, залишились навчатися і в початковій школі, говорить директорка закладу Тетяна Борисенко. Цьогоріч сформували два перших класи по 25 учнів.

"Коли ми набирали по одному класу, у нас було 34 дитини, тобто класи переповнені. Зараз "Нова українська школа" передбачає зменшення кількості для того, щоб забезпечити якісну освітню безпеку, перш за все. Ми будемо набирати менше дітей. Хай буде два класи, але вони будуть меншої кількості. У нас все ж таки, як і в підприємців, є якась конкуренція між собою і той заклад, який конкурентоспроможний, він набирає більше дітей", — говорить вона.

У Сумській громаді за парти сядуть понад 3 тисячі першокласників: у школах ще є вільні місця

Загалом у Сумах цьогоріч сформували 115 класів, куди зарахували 3044 дитини. "Середня наповнюваність в класах становить в середньому від 26 до 30 дітей. У деяких закладах освіти є вільні місця і ми запрошуємо батьків, які ще не встигли подати заяви, до цих закладів. Це, наприклад, школа №3, 4, 19, 24. Якщо брати останні три роки, то ми набираємо першачків від 3000 до 3100 дітей", — сказала головний спеціаліст міського управління освіти і науки Світлана Пантюшенко.

Ті ж з батьків, хто не встиг написати заяву про зарахування до кінця травня, матиме можливість зробити це після 15 червня. Остаточний наказ про зарахування першокласників директори мають видати до 1 вересня.

За інформацією обласного управління статистики, за останні шість років народжуваність у Сумах скоротилась більше, ніж на третину. Якщо у 2015 році в обласному центрі народились 2822 дитини, у 2021 році на 1168 менше.

Читайте також

  • У Сумах оберуть директорів 13-ти шкіл.
  • Виставку до Дня захисту дітей відкрили в Сумській художній школі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди