У Сумах презентували буклет про спортивну біографію Володимира Голубничого

У Сумах презентували буклет про спортивну біографію Володимира Голубничого

У Сумах презентували буклет про спортивну біографію Володимира Голубничого
Суспільне Суми

Фотохроніки Володимира Голубничого презентували у Сумах. Світлини дворазового Олімпійського чемпіона з легкої атлетики, Почесного громадянина Сум увійшли до буклету - спортивної біографії. Видання присвятили 85-річчю спортсмена, яке Володимир Голубничий відзначає 2 червня.

Презентація буклету у молодіжному центрі "Романтика" в Сумах зібрала друзів, знайомих і колег Володимира Голубничого. Тренер дитячо-юнацької спортивної школи, що носить ім’я Голубничого – Володимир Яковлєв – знайомий з ювіляром понад 60 років.

"У минулому році (2020-ред.) його нагородили орденом князя Ярослава Мудрого, це найвища нагорода України, вона має 5 ступенів, він отримав 5-го ступеня. Кожна наступна дається через 3 роки. Моє бажання – щоб Володимир Голубничий отримував кожні 3 роки цю нагороду з рук президента і жив довго", - сказав Яковлєв.

Серед іншого, Володимир Голубничий – член Національного олімпійського комітету України. У День народження отримав Орден НОК за вагомий вклад в розвиток олімпійського руху в країні та світі.

"Успорті завжди чесні, порядні, відкриті, чуйні люди. Він настільки простий! Він справжній, непідробний. Він завжди з великим задоволенням готовий іти назустріч, на допомогу будь-якому спортсмену, що потребує його підтримки. Людина, що завжди готова почути", - сказала про Голубничого голова НОК в Сумській області Олена Петрова.

Перший буклет зі світлинами Володимира Голубничого видали 10 років тому – на 75-річчя спортсмена. Повторити видання було бажанням ювіляра.

"У ньому відображені фотографії, починаючи з його дитинства, його спортивна кар’єра, його Олімпіади, всі змагання, які він пройшов, його робота як тренера, його друзі і колеги по спортивному цеху. Долучилися до видання дуже багато організацій: ОДА, міська рада, профспілкова організація Сумщини, завод "Фрунзе", - розповіла голова товариства "Спартак" Тетяна Павловська.

Буклет "Фотохроніка спортивної біографії" видали накладом 500 екземплярів. Поки їх планують роздавати спортсменам на змаганнях. Наприклад, примірники отримають учасники Олімпійського дня 23-го червня.

Самого Володимира Голубничого на заході не було, за станом здоров’я.

Що відомо

  • Володимир Голубничий народився 2-го червня в Сумах. Тренувався в спортивному товаристві "Спартак". Легкою атлетикою почав займатися в 1953 році. Загалом виграв чотири олімпійські медалі. Також був чемпіоном Європи в й чемпіоном СРСР.
  • Володимир Голубничий є автором книг "Чотири олімпійські сходження", "Чому люди так ходять?" і "Легка атлетика від Володимира Голубничого".
На початок