Одна з лікарів Запорізької інфекційної визнала провину у смерті 9-місячної дитини

Одна з лікарів Запорізької інфекційної визнала провину у смерті 9-місячної дитини

Одна з лікарів Запорізької інфекційної визнала провину у смерті 9-місячної дитини

Одна з трьох лікарів, яких обвинувачували у смерті немовляти, що сталася у 2018 році в Запорізькій обласній інфекційній лікарні, визнала свою провину. До відповідальності збираються притягнути й сам медичний заклад за ненадання належної допомоги.

Про це журналістам Суспільного повідомила Юлія Сізінцова – адвокатка родини померлого хлопчика.

Дмитро Котусенко, батько, який три роки тому втратив сина, дев'ятимісячного Лева в обласній інфекційні лікарні, каже, що боротиметься за справедливість до кінця. За словами чоловіка, у лікарів, через яких, на його думку, померла дитина, було три роки, аби визнати свою провину, нині це зробила лише одна з обвинувачених.

“У мене небагато було вибору, по-перше, а по-друге, то це саме початок був, а далі було найгірше, це консиліум, і останній лікар, який залишив після смерті мого сина в палаті, як ви знаєте, то це була найгірша ситуація, вона дала початок за цю ситуацію. Ми далеко ще до фіналу, але початок фіналу є”, – каже Дмитро Котусенко.

Одна з лікарок Запорізької інфекційної визнала провину у смерті 9-місячної дитини

Дмитро Котусенко

Вирок лікарці, яка визнала свою провину у смерті Лева Котусенка, було винесено 21 травня в Орджонікідзевському районному суді Запоріжжя згідно ч.2 ст. 140 Неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником, що потягло тяжкі наслідки для хворого.КК України.

За словами, керівника Вознесенівської окружної прокуратури Запоріжжя Івана Моніна, лікарку засудили на рік позбавлення волі умовно з іспитовим терміном, протягом року вона не зможе займатися лікарською діяльністю. Жінка відшкодує потерпілій стороні близько 100 тис. грн моральної шкоди. Також лікарка повинна буде упродовж року з'являтися до органів пробації та повідомляти про зміну місця проживання, або роботи. Досудове розслідування у справі загибелі дитини в обласній інфекційній лікарні завершено у квітні цього року, – зазначив Іван Монін.

Справу стосовно двох інших обвинувачених лікарів передано до суду. “Що стосується інших двох обвинувачених, то наразі відносно них обвинувальний акт перебуває на розгляді суду, тобто судом в загальному порядку будуть з'ясовуватися обставини й за результатами судового розгляду буде ухвалено відповідне рішення”, – повідомив Іван Монін.

Одна з лікарок Запорізької інфекційної визнала провину у смерті 9-місячної дитини

Юлія Сізінцова

Як зазначає адвокатка Юлія Сізінцова, вони ще також можуть підписати угоду з Дмитром Котусенком та визнати свою провину. Вона розповідає, що нині також подано позов на відшкодування моральної та матеріальної шкоди стосовно обласної інфекційної лікарні.

“Оскільки вони напряму причетні до роботи та надання, а вірніше в цьому випадку ненадання відповідних тих послуг, які вони повинні були надати, коли перебувала дитина в лікарні, і тим паче це є працівники цієї лікарні”, – зазначає Юлія Сізінцова.

Нині адвокат лікарки, яка визнала свою провину, Антон Усенко та сама медпрацівниця коментарів не надають, так само роблять і адвокати інших лікарів, на зв'язок з потерпілою стороною останні також не виходять.

Виконувачка обов'язків медичного директора Обласної інфекційної лікарні Ольга Андрієнко повідомила, що в установі готові до співпраці:“На сьогодні, з усіх причетних лікарів працює тільки один лікар, продовжує працювати, а два чи три лікарі, які мали відношення до цієї справи звільнилися. Наш заклад має ліцензування на медичну практику і лікар, який в нас працює, вона атестована згідно зі своїми кваліфікаційними вимогами, що дають їй змогу надалі працювати. На той рік медзаклад мав ліцензію, мав акредитацію, все, що потрібно для функціювання закладу”, - каже Ольга Андрієнко.

Одна з лікарок Запорізької інфекційної визнала провину у смерті 9-місячної дитини

Ольга Андрієнко

Нагадаємо, дев'ятимісячний Лев Котусенко помер 6 квітня 2018 року в обласній інфекційній лікарні Запоріжжя. За словами його батьків, коли швидка доставила хлопчика з високою температурою до медзакладу, лікарями були допущені помилки в наданні допомоги, що і спричинило смерть дитини. Менш ніж за добу немовля померло у лікарні.

Читайте також: Роковини смерті Олесі Гак. Хто відповідальний за безпеку дитини в "приватному дитсадку"
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди