Запорізький класичний ліцей перетворюють на гімназію — батьки учнів проти

Запорізький класичний ліцей перетворюють на гімназію — батьки учнів проти

Запорізький класичний ліцей перетворюють на гімназію — батьки учнів проти

У рамках освітньої реформи, з вересня цього року Запорізький класичний ліцей функціонуватиме як гімназія — без старшої ланки. Батьки обурені цим рішенням, вимагають залишили навчальному закладу категорію ліцею.

Запорізькому класичному ліцею мають присвоїти іншу категорію, — повідомили батьки ліцеїстів кореспондентам Суспільного.

"Ми взагалі не розуміємо, чому Департамент освіти так налаштований проти нашого ліцею. Це — один із найкращих ліцеїв міста. На вищому рівні, набагато кращому, ніж школи, за якими залишили статус ліцею. І чомусь наш ліцей не відповідає нормам Департаменту, а інші відповідають. Ще таке питання: чому батькам і дітям повідомили про це лише 15 травня?", — каже мати учениці 9-го класу Ольга Гроздова.

Класичний ліцей

Ольга Гроздова

На початку року батьків та учнів запевнили, що навчальний заклад і надалі працюватиме як ліцей, а зараз, коли запізно подавати документи до коледжів на бюджетне навчання, повідомили неприємну новину, — нарікають батьки.

"Ми написали Романчуку листа, колективний лист із підписами, і маємо велику надію, що нам у цьому питанні все ж допоможуть. Тим паче, що був такий лист Міністерства освіти про те, що в цьому році. 9-ті класи могли перейти до 10-х класів саме цієї школи, в якій ми навчаємось. Тобто рішення колегії, яка відбулась, суперечить цьому листу", — розповідає мати дев'ятикласниці Ірина Сніжна.

Класичний ліцей

Ірина Сніжна

"Я як батько 6-класниці та 2-класниці теж хочу зауважити, що пан Романчук, не підписуючи міжнародну угоду, порушує права всіх дітей, які навчаються у цьому ліцеї, оскільки наші учні не отримують конкурентної переваги перед іншими", — каже Денис Михайлик, батько учениць 2-го та 6-го класів.

Класичний ліцей

Денис Михайлик

"Оскільки міжнародний договір дає можливість презентувати себе надалі, при вступі до вищих навчальних закладів та подальшому навчанні. Роки напрацювань міжнародних угод, співпраць підуть крахом, якщо пан Романчук буде вирішувати всі ці питання, не обговорюючи зі спільнотою, з батьками", — каже Денис Михайлик.

Директорка ліцею Олена Баньковська побоюється, що після перетворення ліцею на гімназію, у навчальному закладі не набереться достатньої кількості класів середньої ланки. За її словами, вже зараз батьки учнів 6-7-х класів переводять своїх дітей до інших ліцеїв.

"Я точно впевнена, що ми залишимося без частини дітей у середній ланці. Хтось порахував, яким буде навантаження у вчителів середньої ланки у тих гімназіях, що залишаться? Вчителі хімії, біології, географії — у них буде трохи більше, ніж пів ставки. Ви розумієте, що всі ці вчителі будуть сумісниками, вони будуть розриватися на декілька шкіл.

Класичний ліцейФото: Класичний ліцей

Олена Баньковська

"Я впевнена, що навіть гімназії не буде, бо зараз ми втрачаємо тих дітей, які вже зараз йдуть до ліцеїв, бо вони вважають, що краще зараз перейти, ніж потім — після 9-го класу. Зараз знищити заклад дуже просто, бо ми втратимо наших вчителів, наших дітей. А потім відтворити це буде складно", — каже Олена Баньковська.

Навчальний заклад не може працювати надалі як ліцей через впровадження у закладах середньої освіти нової профільної системи, що вимагає розподілення шкіл на три категорії, пояснив Суспільному директор Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук.

"Ліцей може бути — з 5-го по 12-ий клас. А гімназія може бути — з 1-го по 9-ий клас. Ким будемо жертвувати — 10-12-ими класами, або 1-4-ими? Закон забороняє, зараз ми йдемо, щоб піти від другої зміни, закон забороняє працювати у дві зміни. Я не маю права сказати: люди, працюйте у дві зміни. Закон це не дозволяє", каже Станіслав Романчук.

Самі приміщення ліцею не дозволяють розмістити у них середню та старшу навчальні ланки, підкреслив Станіслав Романчук.

Класичний ліцей

Станіслав Романчук

"Дві окремих будівлі. Одна будівля — це приміщення колишнього дитячого садочка, де розташована початкова школа. Гарно обладнана — зі всіма методичними, дидактичними матеріалами. Але за умовами, у ці приміщення посадити там старшу школу неможливо. А кількість приміщень в основному корпусі не дозволяють розмістити там по 4-ті класи в паралелі з 5-го по 12-ий класи", каже Романчук.

З держбюджету виділяли кошти на зведення нового шкільного корпусу, повідомила Олена Баньковська. За її словами, йшлося про півтора мільйона гривень. Але він не збудований і понині. Педагогічний колектив сподівається, що ліцей працюватиме надалі як заклад з міжнародною угодою, що дозволить зберегти всі три освітні ланки.

Нагадаємо, новий "Закон про освіту" набув чинності 28 вересня 2017 року. Ним передбачений розподіл шкіл на три типи: початкову ланку, гімназії та профільні ліцеї. Цей процес триває протягом п'яти років і має завершитися у вересні 2022-го. За словами Станіслава Романчука, у Запоріжжі вже створені початкові та середні ланки. Зараз триває процес реорганізації 28-ми ліцеїв – по 4 у кожному районі міста.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди