На Волині екологи оштрафували два водоканали за забруднення у стічних водах

На Волині екологи оштрафували два водоканали за забруднення у стічних водах

На Волині екологи оштрафували два водоканали за забруднення у стічних водах
Держекоіспекція Волині

Після лабораторних досліджень екологи виявили забруднення у стічних водах трьох комунальних підприємств Волині: Ківерціводоканал, Ковельводоканал та Цуманське ВУЖКГ, - розповіла речниця державної екологічної інспекції області Анна Тумік.

Керівників двох комунальних підприємств “Цуманське ВУЖКГ” та "Ківерціводоканал" екологи оштрафували за статтею 59 адміністративного кодексу України "Порушення правил охорони водних ресурсів". Керівники мають сплатити штраф у розмірі від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перевірки тривають для того, аби встановити шкоду завдану довкіллю та встановити розмір збитків, — каже Анна Тумік. Для цього екологи тричі відбиратимуть воду у стічних трубах для аналізів.

У Ківерцях екологи брали для аналізу стічні води з річок Прудник та Путилівка. У ковелі забір брався із Турії, у Цумані також з Путилівки. Спеціалісти виявили перевищення азоту амонійного, нітритів, хімічного споживання кисню та біологічного споживання кисню.

Головам Ковельської, Ківерцівської, Цуманської територіальних громад варто звернути увагу на стан очисних споруд та модернізувати їх.

Від великої кількості забруднюючих речовин вода може цвісти, у ній розмножуватимуться синьо-зелені водорослі. Це може призвести до загибелі риби та інших мешканців водойм.

Крім того, екологічна інспекція буде розглядати питання щодо анулювання дозволів на спецводокористування.

Читайте також: "Під Луцьком у природоохоронній зоні спускають воду у ставках: хто це робить та навіщо"
На початок