Шість років тому загинув на Сході. У Сумах згадували Романа Атаманюка

Шість років тому загинув на Сході. У Сумах згадували Романа Атаманюка

Шість років тому загинув на Сході. У Сумах згадували Романа Атаманюка
Суспільне Суми

У Сумах згадувала Романа Атаманюка на псевдо "Берест". Шість років тому поблизу Донецького аеропорту, у селищі Опитне, почався мінний обстріл. І хоч Роман не мав бути на позиції, він пішов замість хлопця, який не міг їхати на передову. В окоп потрапила міна, від якої Роман і загинув. Йому було 25.

О другій дня на Алеї слави Центрального кладовища у Сумах зібралися рідні, друзі та волонтери. Андрій Букін був знайомий з Романом Атаманюком іще зі студентських часів. Потім, коли товариш пішов на фронт, почав возити йому і його побратимам необхідні речі.

Шість років тому загинув на Сході. У Сумах згадували Романа Атаманюка
Суспільне Суми

"Ми, як волонтери, їздили до нього, коли він був в "Айдарі" і потім, коли він був у 93-ій бригаді, ми так само до нього приїжджали: і на передову, і тоді, коли він був в навчальному центрі. – (Кор.)Чому він з "Айдару"пішов? – Це був його особистий вибір – щось там не склалось. Він прагнув війни, а там складалась така обставина, що необстріляних не пускали, ну і, власне, він шукав війни й знайшов її в 93-ій бригаді", – розповідає волонтер Російсько-Української війни Андрій Букін.

Сергій Зленко також військовим волонтером їздив на передову, де і познайомився з Романом.

"Дуже правильна людина, дуже віддана своїм ідеалам, ідеалам України. Завжди відстоював свою точку зору. Що було показово для мене – він відрізняв війну і мирне життя. Ми неодноразово відвозили його з фронту додому і Роман ніколи не їхав додому у військовій формі. Війну він залишав на Сході, а додому їхав як цивільна людина. Ніякої агресії він не проявляв у цивільному житті, все залишалось там", – говорить волонтер Сергій Зленко.

За загиблим воїном відслужили панахиду.

Товариш Романа по 93-ій бригаді Василь Сіряк приїхав з Київщини віддати шану побратиму.

"Після нього нікого не залишилось, не буде продовження (його роду). Це проблема всієї України, але я маю надію, що він десь у Небесному воїнстві й далі продовжує свою боротьбу, захищає нашу Україну. Хай побратим спочиває з миром, Царство йому Небесне", – каже побратим Василь Сіряк, позивний "Кумець".

Це відео, змонтував друг Романа Атаманюка – Віталій Криштоп, після загибелі "Береста".

У вересні 2019-го на території Сумського держуніверситету встановили пам'ятник студентам та випускникам вишу, які загинули за єдність України. Прообразом скульптури став Роман Атаманюк, який навчався у цьому університеті.

Шість років тому загинув на Сході України. У Сумах згадували Романа Атаманюка
Суспільне Суми

Що відомо

  • Сумчанин Роман Атаманюк, позивний "Берест", був учасником Майдану. Наприкінці серпня 2014 року пішов добровольцем на Схід. Воював у батальйоні «Айдар», потім перейшов до "Донбасу". Згодом служив у 93-й окремій механізованій бригаді.
  • У Сумах є вулиця, названа на честь загиблого воїна. 13 серпня 2015 року рішенням сесії Сумської міськради Роману Атаманюку присвоїли звання "Почесний громадянин міста Суми".
На початок