Глава європейської дипломатії вибачився за слова про “синдром” Ґрети Тунберг

Глава європейської дипломатії вибачився за слова про “синдром” Ґрети Тунберг

Глава європейської дипломатії вибачився за слова про “синдром” Ґрети Тунберг
Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: europarl.europa.eu

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вибачився за коментарі, якими він поставив під сумнів щирість учасників руху проти змін клімату. Про це йдеться у його Твіттері.

Боррель викликав суперечку, заявивши, що він вважає, що шведська кліматична активістка Ґрета Тунберг захопила своїх послідовників, не усвідомивши повністю витрат, які вони повинні понести для забезпечення майбутнього з нейтральним рівнем викидів вуглецю.

“Це можна назвати “синдромом Ґрети”, – заявив Боррель під час засідання у Європейському парламенті в середу.

Представники зелених у Європейському парламенті розкритикували Борреля, вказавши, що його коментарі "неприйнятні для представника ЄС".

У суботу Боррель сказав, що не мав на меті когось образити.

"Я хочу попросити вибачення перед тим, хто, можливо, образився через моє недоречне посилання на важливий молодіжний рух, який бореться зі змінами клімату", – написав він в Твіттері.

Що відомо:

  • Ґрета Тунберґ — шведська екоактивістка, що виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату. У серпні 2018 року стала відомою тим, що розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції. У листопаді 2018 року вона виступила на TEDxStockholm, у грудні звернулася до Конференції ООН з питань зміни клімату, а у січні 2019 року її запросили на Всесвітній економічний форум у Давосі. Журнал "Time" назвав Ґрету однією з 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року, а 11 грудня 2019 року оголосив і людиною року, обравши з сотень номінантів.
На початок