"Заохочують РФ до агресії". МЗС критикує нову санкційну процедуру Ради Європи

"Заохочують РФ до агресії". МЗС критикує нову санкційну процедуру Ради Європи

"Заохочують РФ до агресії". МЗС критикує нову санкційну процедуру Ради Європи Facebook

МЗС розкритикувало нову процедуру реагування на порушення засад Ради Європи, що фактично унеможливить, зокрема, застосування санкцій проти Росії через її агресію проти України. Про це йдеться у заяві МЗС.

"В Україні розчаровані схваленим Комітетом міністрів Ради Європи рішенням щодо запровадження так званої комплементарної (додаткової – ред.) процедури реагування на порушення статутних зобов’язань країнами-членами цієї організації, яка зводить нанівець можливість покарання за найсуворіші порушення", – йдеться в коментарі.

В МЗС нагадали, що делегація України голосувала проти цього рішення, і наголосили: "Шкодуємо, що у європейських столицях так і не почули наші обґрунтовані аргументи щодо шкідливості ініціювання таких кроків для майбутнього загальноєвропейської правозахисної організації".

Що відомо:

  • 5 лютого Комітет міністрів Ради Європи схвалив "нову додаткову процедуру" між комітетом і Парламентською асамблеєю (ПАРЄ) щодо покарання для держав, які вчинили серйозне порушення своїх статутних зобов’язань.
  • Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич заявила, що вітає схвалення цієї процедури.
  • 29 січня цю нову додаткову процедуру щодо серйозних порушень країнами-членами Ради Європи своїх статутних зобов’язань схвалила ПАРЄ. Ця процедура визначає, за яких умов можуть бути застосовані обмеження проти країни-порушниці.
  • Згідно з новою додатковою процедурою щодо серйозних порушень країнами-членами Ради Європи, у разі виявлення таких "серйозних порушень" передбачається нова процедура, завдання якої – "уникнення санкцій". Щоб виправити порушення, державі надаватиметься рік часу. Весь цей час має тривати діалог із порушником, і в разі навіть мінімального прогресу у вирішенні проблеми термін може бути запущений спочатку.
  • Покарати за "серйозні порушення" державу-члена Ради Європи можуть лише за погодження Комітету міністрів Ради Європи, її генерального секретаря і Парламентської асамблеї. Водночас дотеперішня процедура запровадження санкцій буде застосовуватися для не надто серйозних порушень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди