Розбещення в дитбудинку Одещини: обвинувальний акт щодо директора закладу повернули прокурорам

Розбещення в дитбудинку Одещини: обвинувальний акт щодо директора закладу повернули прокурорам

Ексклюзивно
Розбещення в дитбудинку Одещини: обвинувальний акт щодо директора закладу повернули прокурорам
Колаж: Громадське, Суспільне

Ізмаїльський міськрайонний суд повернув прокурорам обвинувальний акт щодо директора місцевого спеціалізованого будинку дитини Віктора Проценка, якого підозрюють у сексуальному насильстві та розбещенні вихованців. Про це Суспільному розповіла адвокатка потерпілої сторони Любов Корецька.

Основною причиною стало те, що потерпілі не з'являються на засідання. Суд неодноразово вживав заходи щодо вручення повісток, але чи доходили вони – невідомо. В обвинувальному акті вказана адреса Ізмаїльського спеціалізованого будинку дитини, де потерпілі проживали раніше. Однак троє потерпілих покинули заклад в грудні та листопаді 2020 року. Тому наразі встановити місце їх перебування неможливо, що позбавляє суд можливості викликати потерпілих та почати розгляд справи по суті. Крім цього, в обвинувальному акті невірно зазначені анкетні відомості однієї дитини.

Про повернення обвинувального акту клопотали обвинувачений Віктор Проценко та його захисники – Людмила Чемоширянова та Тетяна Шевченко. На їхню думку, обвинувальний акт не відповідає вимогам Кримінально-процесуального кодексу. Після його дослідження суддя В'ячеслав Швець погодився з такою думкою та задовольнив клопотання адвокатів. У ньому нібито "не в повному обсязі зазначені обставини кримінального правопорушення та формулювання обвинувачення".

За словами Любові Корецької, причиною того, що сторона обвинувачення не може знайти потерпілих, є таємниця всиновлення, бо двох дітей всиновили. Третю дитину, інтереси якої вона представляє, передали на виховання в сім'ю, тому на неї таємниця всиновлення чи зміна прізвища та по-батькові не діють.

"Таємницю всиновлення ніхто немає права порушити. Яким чином її відкрити – незрозуміло, бо процесуально це не передбачено. Коли дітей всиновлювали, ті, хто надавав на це дозвіл та готував документи, повинні були довести до відома батьків про справу та порадити звернутись до слідчого. А вони навіть його не попередили про всиновлення", – додала жінка.

Наразі прокуратура та захисники потерпілої сторони подали апеляційну скаргу на рішення Ізмаїльського міського районного суду.

Розбещення в дитбудинку Одещини: обвинувальний акт щодо директора закладу повернули прокурорам
Розбещення в дитбудинку Одещини: обвинувальний акт щодо директора закладу повернули прокурорам. Фото: Тетяна Чороба

Нагадаємо, у вересні 2020 року стало відомо, що поліцейські розслідують розбещення трьох дівчаток семи та п’яти років в Ізмаїльському дитбудинку. Тоді у поліції зазначили, що про ймовірну причетність директора закладу повідомила працівниця дитячого будинку.

Після обстеження дітей медпрацівники констатували, що слідів, які свідчили б про сексуальне насилля, не виявили. У присутності шкільного психолога та законних представників дівчата не розповіли про статеве насилля чи розбещення. У поліції також розказали, що, діти запевнили, що ходили до кабінету директора "дивитися мультфільми та гратися".

Крім того слідчі призначили додаткову судово-медичну експертизу, аби перевірити у дітей наявність тілесних ушкоджень, характерних для зґвалтування. Також планували провести психолого-психіатричну експертизу, яка мала встановити правдивість та об’єктивність свідчень дітей.

Після публічного розголосу директор будинку дитини Віктор Проценко опублікував допис на своїй сторінці у Facebook, де заперечив свою причетність до нібито розбещення дітей.

"Я, лікар-педіатр з багаторічним досвідом, повинен доводити, що так, я люблю дітей! Але не так, як сьогодні про це кричать ті, хто закидає мене брудом і брехнею. Внутрішній конфлікт в колективі прорвався чиїмись брудними припущеннями, які стали приводом для скандалу. Я не буду йти. Я не зробив нічого, щоб ховати очі або змінювати місця проживання", – написав Проценко.

Натомість волонтери переконані, що Проценко розбещував дітей. Крім того вони заявили, що насправді дітей, яких директор нібито кликав "дивитися мультики" значно більше.

Читайте також

  • В Одеській області керівника дитбудинку підозрюють у розбещенні дітей
  • На Одещині директора дитбудинку підозрюють у розбещенні трьох дітей: що відомо
  • Розбещення в дитбудинку Одещини: справу директора закладу передали до суди
На початок