У день сьомої річниці початку боїв за Донецький аеропорт Суспільне Черкаси поспілкувалося з військовим медиком Алі Хамідулліним, який у складі 90-го окремого аеромобільного батальйону рятував українських захисників, які вели бої за новий термінал летовища.
Чоловік розповів, що у військкомат пішов, не чекаючи повістки, тому що сприймав це як свій обов'язок. Він – онук ветеранів Другої світової і племінник учасника війни в Афганістані, знав, що його місце – на передовій.
Спочатку дбав про життя і здоров’я бійців в Опитному, що за два кілометри від Донецького аеропорту. На саме летовище потрапив 12-го грудня.

"Ми першими заходили через сєпарські блок-пости. Пам'ятаю, як прямо біля мене стояв "Моторола", який казав: "Пацани, давайте миритися, ми війни не хочемо", – розповів він.
За його словами, на той час Збройні сили України "тримали" лише новий термінал і диспетчерську вежу, решту території захопили сепаратисти. Кількаденне "перемир’я", на його думку, було просто прикриттям.
"Увесь цей час сепаратисти готувалися до штурму. Вони використали "тихий" час, аби підтягнути незаконні збройні формуванні і техніку", – зазначив ветеран.
Упродвж ротації, розповів медик, не раз виручав бойовий ніж. Спочатку його, а потім і сина.

"Сепаратистів я ним не різав, брехати не буду. Що я робив? Напиклад, хлопець отримав поранення з "вога", це такі дрібні "пелюстки". Я цим ножем їх витягував", – переповів він.
Їжі, додав медик, було вдосталь – ціла барикада із сухпаю. Проблеми ж виникли, коли ворог обстріляв вантажівку з водою. Але й тоді знайшли вихід із ситуації: злили близько 10 літрів води з кранів вентиляційних приміщень.

Оборона летовища тривала 244 дні. Алі Хамідуллін пробув там 18. Частина захисників, розповів чоловік, так і не повернулися додому. Серед них і його командир.
"Справа не в стратегічно важливому об’єкті, а в тому, що це наша земля", – так він описав оборону Донецького аеропорту.
Про свої вчинки, зазначив, не шкодує. Додав: тільки-но на сході знову почнеться загострення, не вагаючись, вирушить на підмогу.
Що відомо
- 26 травня 2014 року відбулася перша спроба російських найманців захопити Донецький аеропорт. Саме цей день вважаюють початком боїв за ДАП.
- Оборона Донецького аеропорту тривала 244 дні, останні українські воїни вийшли із території летовища 23 січня 2015 року.
Повне відео
Авторка Ольга Котляр