В Україні хочуть змінити правила усиновлення. Що передбачається

В Україні хочуть змінити правила усиновлення. Що передбачається

В Україні хочуть змінити правила усиновлення. Що передбачається
Unsplash

Кабінет міністрів на засіданні 26 травня погодив законопроєкт, який змінює правила щодо усиновлення дітей.

Так, пропонується відновити умову, що при усиновленні різниця у віку між усиновлювачами та дитиною не може перевищувати 45 років. Також право на усиновлення зможуть отримати люди з інвалідності I і II ступенів, якщо за медичними показниками вони зможуть дбати про дитину.

Окрім цього проєктом закону пропонується запровадити обов'язкове навчання для кандидатів в усиновлювачі, адже на думку авторів законопроєкту, понад 90% громадян, які виявили бажання усиновити дитину, не мають досвіду виховання дітей.

Пропонується узгодити норму, за якою згода матері на усиновлення її дитини є дійсною, коли її надано в передбачений законом час, але не раніше ніж через шість тижнів після народження дитини.

Також рекомендується розв'язувати питання, коли батьки дитини неповнолітні, а їх опікун чи батьки не можуть надати згоду, чи якщо неповнолітні батьки не мають законних представників.

За інформацією уряду, наразі на обліку в Україні перебувають 17 тисяч дітей, які позбавлені батьківського піклування і можуть бути усиновленими. Протягом 2020 року в Україні було усиновлено 1239 дітей, з них українцями – 992 дитини, іноземцями – 247.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок