Родимки у волинян безплатно оглядають медики шкірвендиспансеру

Родимки у волинян безплатно оглядають медики шкірвендиспансеру

Родимки у волинян безплатно оглядають медики шкірвендиспансеру
Суспільне Волинь

З 24 по 28 травня у шкірно-венерологічному центрі обласної інфекційної лікарні безплатно і без спеціальних направлень волиняни мають можливість обстежили родимки та новоутворення на шкірі, — розповіла Суспільному медична директорка шкірно-венерологічного центру Леся Карпюк.

Огляд організували у рамках Всесвітнього дня меланоми, який щорічно проводять у травні.

Меланома - це злоякісні утворення на шкірі. За новоутвореннями, зміною їх розміру або ж кольору - треба уважно стежити та вчасно звертатися до лікарів, — каже Лариса Карпяк. Тим паче, що дерматоскопічне обстеження дуже просте та безболісне.

Серед людей, якій прийшли на огляд — лучанка Катерина Радванська. Жінка має багато родимок на тілі. Розповіла: прийшла до шкірно-венерологічного центру на дерматоскопічний огляд вперше.

Родимки у волинян безплатно оглядають медики у шкірвендиспансері
Суспільне Волинь

Під час огляду у жінки змін не виявили. Обов'язкова порада від лікаря користуватися фотозахисними засобами в літній період.

Лікарка Лесю Карпюк каже: меланома – злоякісна пухлина, на яку припадає 80% смертей. Після виявлення меланоми, дерматологи скеровують пацієнтів у Онкологічний центр. Завідувач онкоцентру Юрій Малімон розповів, що торік вперше діагностували 54 випадки меланоми. Кожен десятий пацієнт помер.

У перший день огляду, за безплатними консультаціями до медиків шкірно-венерологічного центру звернулося 60 людей. Впродовж першого дня огляду дерматологи не виявили жодного підозрілого новоутвору.

Читайте також: "У селі під Луцьком безплатно обстежили жінок на пересувному мамографі"
На початок