Керівники комунальних підприємств Енергодара скаржаться на тиск з боку міської влади

Керівники комунальних підприємств Енергодара скаржаться на тиск з боку міської влади

Керівники комунальних підприємств Енергодара скаржаться на тиск з боку міської влади

Керівники трьох комунальних підприємств Енергодара скаржаться на тиск, "булінг" та неправомірні рішення міської ради, пов’язані з їхніми підприємствами.

Про це вони розповіли журналістам під час пресконференції, що відбулася 18 травня.

КНП "Спеціалізована медико-санітарна частина" Енергодарської міської ради

Директор комунального некомерційного підприємства "Спеціалізована медико-санітарна частина" Енергодарської міськради Андрій Бредихін розповідає: у червні 2020 року розпочався ремонт приймально-діагностичного відділення лікарні й мав би завершитися 17 травня цього року. Проте, виділяти кошти на завершення, за його словами, місцева влада відмовляється.

Керівники КП Енергодара скаржаться на тиск з боку міської влади

Андрій Бредихін

За словами заступниці директора з правових питань КНП "Спеціалізована медико-санітарна частина" Енергодарської міськради Олени Сидельникової, ремонт в опорних лікарнях робиться за державні та кошти з місцевого бюджету. Також вона зазначила: у 2020 році міський бюджет профінансував лікарню на 90 мільйонів гривень, а у 2021 – на 35 мільйонів гривень. Тому нині, за словами Андрія Бредихіна, скорочено фінансування з міського бюджету на всі витрати, які лікарні не покриває Національна служба здоров’я України.

"Після виборів, коли зайшла нова команда, одразу я і всі співробітники відчули тиск з боку влади, що "у вас все погано, ви не справляєтеся". Наступним етапом було повне відсторонення міста від фінансування нашого підприємства. З першого квітня міська влада просто перестала фінансувати лікарню. Ми на сьогодні фінансуємося з Національної служби здоров’я України", – каже Андрій Бредихін.

За словами директора, у медичному закладі працює 685 осіб. Підписано 18 пакетів медичних послуг з НСЗУ. В цьому і наступному місяці заклад зможе повністю виплатити заробітну платню співробітникам, але з 1 липня продовження роботи медико-санітарної частини під питанням.

Крім того, психологічно давлять – булінг. Погрози у соціальних мережах, особисто. На мене тиснуть люди, котрі, скоріш за все, працюють за вказівкою міського голови.
Андрій Бердихін

Також Андрій Бредихін додає, що першого липня медзаклад має надати НСЗУ документи, які засвідчують якнайменше 2 джерела безперебійного живлення на випадок відключення від міської електромережі. Депутати проголосували за фінансування, але воно розпочнеться у жовтні.

Міський голова Дмитро Орлов каже, що у 2020 році не було змоги відремонтувати приймальне відділення медико-санітарної частини, тому роботи було вирішено продовжити до 17 травня 2021 року. Але державного фінансування за цими програмами отримати не вдалося і весь тягар щодо добудови ліг на місцевий бюджет. У лютому міськрада Енергодара додатково виділила на добудову 4 млн 359 тис. грн.

"Ви ж розумієте, що по бюджету фінансування воно не авансується, воно закривається по актах виконаних робіт. Тобто якщо є підписані акти виконаних робіт, то відповідно фінансування, воно передбачається. У нас є змога профінансувати, є бажання профінансувати і нарешті закінчити це питання, щодо приймального відділення, але наразі ми не бачимо, що по факту робота закінчена і необхідно це фінансування вже виділяти", - Каже Орлов.

За словами міського голови, з початку року, за звітами, було приблизно 90% готовності об'єкту, нині – 96-98%. Чому акти про завершення робіт не підписують і не переходять до закриття робіт, Орлов вважає незрозумілим.

Щодо фінансування бюджету комунального некомерційного підприємства "Спеціалізована медико-санітарна частина", міський голова каже, що загальна його сума складає 57 млн грн., також не виключені додаткові видатки.

"Жодної заявки, яка надходила від медико-санітарної частини, яка була обґрунтована, ми не залишили без уваги. В тому році оплата по майже 180 працівників, вона була. Вона була безпідставна. Зараз з’ясовується законна вона була чи ні. Ми поставили завдання, якщо це є необхідні в цьому подвійному фінансуванні, то надайте нам підґрунтя надайте підставу, щоб ми мали змогу вам фінансувати", - каже Орлов.

КП "Комунальні системи" Енергодарської міської ради

Заступник директора КП "Комунальні системи" Енергодарської міської ради Сергій Скорик розповів журналістам, що під час перебування директора підприємства Андрія Гринька на лікарняному, міський голова призначив тимчасовим виконувачем обов'язків директора людину, яка не перебувала у штаті комунального підприємства. 5 травня до підприємства завітали заступники міського голови та надали відповідне розпорядження.

"Згідно з посадовою інструкцією статуту комунального підприємства на період відсутності директора його обов'язки виконує "виконувач обов’язків". Це було проігноровано. Вони зайшли у відділ кадрів. Була вилучена печатка, електронні ключі для подання звітів та казначейські ключі у нас пропали. У нас було протистояння. Там відбувалося і знищення документів на місці, що було зафіксовано в нашій заяві до поліції", – каже Сергій Скорик.

На всі спроби розібратися в ситуації та залагодити конфлікт нас ніхто не чув. І фактично підприємство зараз перебуває під загрозою знищення.
Сергій Скорик

Ігор Гребньов, заступник директора з правових питань КП "Комунальні системи" додає, що представники міської влади почали формувати акти прийняття-передання всіх об’єктів, які знаходяться на підприємстві, з метою передачі їх на інше комунальне підприємство.

"Було рішення Енергодарської міської ради про передачу майна. І ми оскаржуємо його у суді, оскільки це рішення є незаконним, і є підстави його скасування. В порядку подання позову було подано заяву про забезпечення позову і було заборонено виконувати це рішення допоки не буде розглянута справа в суді. Вони відверто проігнорували це рішення, почали складати акти, їм було відомо про наявність цієї ухвали".

Керівники КП Енергодара скаржаться на тиск з боку міської влади

Ігор Гребнєв

"Міський голова відповідно до статуту та своїх посадових обов’язків не має права призначати виконуючих обов’язки, коли є діючий директор. На цей випадок директор відповідно до пункту 7.8 статуту має делегувати свої повноваження, що і було зроблено. Є наказ по підприємству про делегування своїх повноважень на період того часу, коли він знаходиться на тимчасовій непрацездатності, давати свої повноваження заступнику Скорику Сергію Вікторовичу", – каже Ігор Гребнєв.

5 травня Енергодарським міським головою вже було затверджено новий штатний розпис (документ, який затверджує структуру компанії, чисельність відділів, співробітників, а також розмір їхньої заробітної плати), – зазначив він.

"Ініціатором цього був тимчасово виконуючий обов’язки директора. Який є незаконно призначеним. Що вони зробили, коли затвердили штатний розпис? Повне скорочення дорожньої служби. Тобто всі працівники, які там працюють, вони були скорочені фактично. Їх з 10 липня в штатному розписі немає. Повністю змінено керівництво, немає заступників", – додав Ігор Гребнєв.

За словами Енергодарського міського голови Дмитра Орлова, 5 травня керівник та заступник керівника комунального підприємства «Комунальні системи» Енергодарської міської ради були відсутні на роботі. Він запевняє, що доручив управлінню комунальної власності створити комісію з перевірки трудової дисципліни, вони прибули на підприємство і взяли відповідні пояснення працівників кадрової служби і бухгалтерії про ситуацію на підприємстві. Зі слів працівника кадрової служби, директор знаходиться на лікарняному.

"По заступнику, його теж на робочому місці не було. В нього була повістка до військового комісаріату. Судячи з ситуації, потрібно було приймати рішення, щоб уникнути некерованої ситуації, бо це вже відповідальність лягла б на плечі міського голови. Тому, з'явилося розпорядження міського голови, щодо призначення тимчасово виконуючого обов'язки на час лікарняного", - каже міський голова. За словами Орлова, повноваження призначати директора – його виключна компетенція.

Комунальне підприємство "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради

Директор енергодарського комунального підприємства "Тепловодоканал" Сергій Хоролець розповів про проблему їхнього підприємства. За рішенням суду від 13 травня, чоловіка було поновлено на посаді директора комунального підприємства, проте, за словами Сергія Хорольця, міська влада рішення суду не виконує.

"14 числа я прийшов на підприємство і віддав наказ про поновлення на посаді. Я ознайомив з цим наказом всіх спеціалістів. Провів оперативку та цілий день відпрацював. Зранку, коли зустрів міського голову, я йому оголосив про рішення суду і наказ, що я приступив до своїх обов’язків. Міський голова сказав, що я повинен зареєструвати лист супроводжувальний про те, що є таке рішення суду і він готовий виконувати його. Я зареєстрував ці документи. Минуло 5 днів. Я звернувся у національну поліцію і вони внесли це до ЄРДР про порушення кримінального провадження стосовно міського голови, за невиконання цього рішення. Міський голова повинен був розірвати контракт із колишнім директором. І він зараз підписує всі документи. На нього я написав заяву", – каже Сергій Хоролець.

З понеділка з’явилася охоронна фірма "Миротворець". Я запитав у них: «А що ви тут робите? У нас є директор». Вони кажуть – директор він. В реєстрі він.
Сергій Хоролець

Міський голова Дмитро Орлов каже, що не ознайомився із рішенням суду.

"Він, як тільки отримав це рішення на руки він публікацію зробив і прийшов і заявив, що він директор, але процедурно я не можу на підставі публікації в фейсбуці, або роздруківок з соціальних мереж робити певні кадрові призначення, тим більше виконувати рішення суду. Він сходив до комп'ютера, роздрукував розпечатку з фейсбуку (постановчої частини рішення) і прийшов і підклав наказ, в якому він сам призначає себе директором", - каже Орлов.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди