"Культурна перепустка" для 18-річних. Як Франція дарує 300 євро на музеї й чому її за це критикують

"Культурна перепустка" для 18-річних. Як Франція дарує 300 євро на музеї й чому її за це критикують

"Культурна перепустка" для 18-річних. Як Франція дарує 300 євро на музеї й чому її за це критикують
. Ілюстративне фото: pixabay

Уряд Франції видає усім 18-річним громадянам країни так звану "культурну перепустку" на 300 євро, яка дозволяє відвідувати музеї, театри та витрачати ці гроші на інші культурні програми.

Як пише BBC, для початку користування грошима потрібно завантажити спеціальний додаток, після чого стане можливою витрата коштів. Їх вдасться використати для купівлі квитків у кіно, до музею, театру, а також для купівлі книг, художніх матеріалів, танцювальних курсів або онлайн-передплати на такі послуги або речі.

У Франції є близько 800 тисяч 18-річних, для яких актуальна пропозиція влади. Після реєстрації підлітки повинні використати гроші протягом наступних двох років. Уряд підкреслив, що ініціатива не пов'язана з відновленням після пандемії COVID-19, хоча музеї та кінотеатри відкрилися у Франції лише у середині травня.

Раніше про цей крок влади оголосив у 30-секундному відео у TikTok та Instagram президент Еммануель Макрон. Допомога культурній індустрії була однією з обіцянок його президентської кампанії у 2017 році. Раніше влада хотіла покласти на рахунок 500 євро, а не 300, проте згодом вирішила, що 200 євро від суми будуть передані 14- та 15-річним школярам з 2022 року частинами по 25 євро на рік.

Пропозиція "культурної перепустки"
Пропозиція "культурної перепустки". Уряд Франції

Урядовий додаток пропонує 18-річним відвідати різні виставки, концерти та інші культурні заходи в районі, де вони знаходяться. Місткість концертних залів, театрів і кінотеатрів, як і раніше, обмежена до 35%, також обмежена кількість місць у музеях. Гроші також можна використовувати для підписки на цифрові платформи, якщо вони французькі. Отже, Netflix, Amazon і Disney недоступні для підписки, але французькі сайти, такі як Canal Plus, Salto та OCS — підходять. Для любителів музики Spotify відсутній, але є Deezer.

Згідно зі звітами, у рамках дворічного періоду тестування у 14 французьких департаментах зі 164 тисяч осіб, які підписалися на "культурну перепустку", три чверті використовували його хоча б один раз. Найпопулярнішим вибором були книги, купівля музичних інструментів, похід в кіно та аудіовізуальні розваги.

Критика ідеї

19-річних, які народилися на кілька місяців раніше терміну, який встановив уряд, засмутило рішення влади. "Важко бути 19-річним у 2021 році", — писали молоді люди Франції у соцмережах.

Інші були менш ввічливі. Один хлопець, якому кілька тижнів тому виповнилося 19 років, назвав президента "аферистом", а інший назвав рішення "ганьбою", оскільки більшість 18-річних досі живуть зі своїми батьками.

"Я не кажу, що їм це не потрібно, але я думаю, що у 19-25 років це знадобиться більше", — написав француз на ім'я Максим у Twitter.

Деякі політичні опоненти побачили в цьому тактику агітації Макрона до чергових президентських виборів, які відбудуться наступного року.

Читайте також

Париж закриє площу перед Нотр-Дамом через підвищений вміст свинцевого пилу

Стало відомо, коли Ейфелева вежа відкриється для туристів

Паризький Діснейленд прийме відвідувачів через понад сім місяців перерви

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок