Перейти до основного змісту
Зіпсована відпустка: експерти розповіли, за що можуть заборонити виїзд з України

Зіпсована відпустка: експерти розповіли, за що можуть заборонити виїзд з України

Ексклюзивно
Зіпсована відпустка: експерти розповіли, за що можуть заборонити виїзд з України
. АР

Кого і за що можуть не випустити за межі України в ефірі Українського радіо розповіли адвокат Іван Ліберман та голова Всеукраїнської Асоціації туроператорів Ігор Голубаха.

Так, за законом виїзд з України можуть заборонити громадянами, які:

  • є в Єдиному державному реєстрі боржників України по аліментам, позикам, невчасним виплатам; притягувалися до суду, визнані судом відповідачем, відкрито виконавче провадження і наявне звернення державної або приватної виконавчої служби до суду із забороною виїзду за межі України, відносно боржника. Єдиний державний реєстр є у відкритому доступі;
  • подорожують або відправляються за межі України з дітьми, відносно яких немає або рішення суду (хоча сьогодні це необов'язково), або нотаріально підтвердженого повідомлення про те, що батько дає згоду на виїзд дітей з матір'ю. Якщо батько ухиляється від надання такої згоди, то матір дітей може звернутися до нотаріуса із відповідною заявою. Нотаріус посвідчує певний конкретний документ, в якому зазначається факт відмови другого з батьків дати згоду на виїзд дитини з країни (у зв'язку, наприклад, із неможливістю встановити фактичне місцезнаходження).

При цьому, як наголосив Ліберман, відмова випустити громадянина за межі країни має бути вмотивована.

“Якщо представники прикордонної або міграційної служби відмовляються надати зрозумілу відповідь, то це — пряма підстава для звернення до суду із повною компенсацією усіх витрат, які вже понесла людина плюс моральне відшкодування”, — зазначив він.

Водночас, як розповів Голубаха, наразі більшість туроператорів пропонують туристам застрахуватися від ризиків невиїзду на відпочинок.

"Така послуга може коштувати близько 20-50 доларів, в залежності від страхової компанії. В такому випадку можна дійсно відшкодувати кошти за її рахунок (страхової компанії — ред.)” , — розповів голова Всеукраїнської Асоціації туроператорів.

Він також зазначив, що туроператори не можуть вирішити проблему із забороною виїзду людини з країни, оскільки не мають важелів впливу на прикордонну службу.

“Це особистий ризик людини. Якщо ж певні проблеми виникають за кордоном, то є телефони прямого зв'язку з туроператором, який може надати підтримку і супровід”, — пояснив він.

Що відомо

  • Поліція склала адмінпротокол на жінку, яка разом з дітьми викидала закордонні паспорти України через недопуск на літак до Стамбула без згоди чоловіка на виїзд дітей.

Топ дня

Вибір редакції

На початок