У Луцьку ЖКП змагаються за можливість управляти будинками

У Луцьку ЖКП змагаються за можливість управляти будинками

У Луцьку ЖКП змагаються за можливість управляти будинками UA.Волинь

У Луцьку житлово-комунальні підприємства беруть участь у конкурсі, щоб стати управителями. Про це розповів керівник одного з них Володимир Рижук. Йдеться про ті будинки, де мешканці не створили ОСББ.

Одна з таких багатоповерхівок на бульварі Дружби Народів, 9. На кожному під'їзді є оголошення про те, що, згідно з конкурсом, їм призначили управителя будинком. Повідомили про те, що послуга з утримання зросла.

Мешканка будинку на бульварі Дружби Народів 9, Олена Чернуха: "На оголошенні я помітила, що змінюється вартість, вона зростає на гривню за квадратний метр. Це теж здивування, бо цікаво з чим це пов’язано з новою назвою чи обґрунтують з чим пов’язане зростання вартості."

У Луцьку ЖКП змагаються за можливість управляти будинкамиUA.Волинь

У Луцьку ЖКП змагаються за можливість управляти будинками

Директор ЖЕКу Володимир Рижук говорить: раніше вартість коригувала міська рада, востаннє зміни були у 2018 році. Нині другий ЖЕК запропонував на конкурсі найнижчу ціну й став управителем для 116 будинків.

Директор ЖКП №2, Володимир Рижук: "Конкурс відбувся на підставі закону України про ЖКП, ми його виграли. Договори підписані з владою. Тепер готуємо договори з 1-го лютого і з кожним мешканцем буде заключено договір. Складова послуги лишилася та сама. У зв'язку із зростанням зарплати зріс тариф, у кожного будинку своя ціна залежить від того скільки квартир і чи потребує поточний ремонт внурішньобудинкових мереж."

Головний інженер ЖЕку Ольга Дворська каже: мають цілодобову групу швидкого реагування. Цього, з її слів, не практикують ОСББ.

Головний інженер ЖКП №2, Ольга Дворська: "Цілодобово працює аварійна служба і сантехніки в межах 10 хвилин на виклик заходять. Я знаю такі приклади по ОСББ, що в штаті не тримають працівників, мають певні домовленості, навіть це може бути ЖЕКовський працівник, який у вільний час від роботи зробить їхню заявку. І коли голова ОСББ телефонує, а робочого немає вдома, то вони не можуть своєчасно зреагувати. Бо не тримають в штатах працівників."

Ольга Дворська говорить, що 35% від тарифу накопичують на капітальні ремонти, 10% передбачено винагороду управителю, інші гроші ідуть на техобслуговування будинків.

Серед будинків, які отримали управителя – багатоповерхівка на Винниченка, 16. Мешканка будинку Людмила Пітрухін каже: хотіла б долучитися до обговорення у виборі управителя.

Людмила Пітрухін, Мешкає в будинку на Винниченка, 16: "Років 5 оце лежить закрита дірка фанерою, миші бігають, і під’їзд обдертий. Хто його вибирав, якась міжусобщина, нас ніхто не збирав, збори не робив."

Директор житлово-комунального підприємства № 3 Руслан Юлдашев говорить, що звернення від мешканців щодо дірки в під'їзді не було. З його слів, коли міська рада оголосила конкурс, то поставили у технічному завданні: левова частина коштів має бути спрямована на капітальні ремонти будинку. Він каже: будинки, які обслуговує 3-й ЖКП, збудовані в 30-40-их роках минулого століття.

Директор житлово-комунального підприємства № 3, Руслан Юлдашев: "Є програма, що можуть долучатися не лише ОСББ, а й управителі та ЖКП щодо ремонту мереж, ліфтів, конструкцій будинку. Перший рік 30 на 70, тобто міська рада виділяє 70%, другий рік 40 на 60, де мешканці дають 40% і третій рік 50 на 50, а це ремонт дахів, обладнання по підвалах і так далі."

Більше 600 будинків отримали управителів, - розповіла виконувачка повноважень директора житлово-комунального господарства Луцька Надія Коленда. Вона каже, що їхніми управителями стали 2,3,7 ЖПК.

Надія Коленда, в.п. директора ЖКГ Луцька: "Міська рада підписала договір на один рік. У любий час люди можуть піти на самозабезпечення чи об'єднання. Наприклад: будинок не великий, має 10-12 квартир, він не мусить створювати ОСББ і бути в складі управителя. Він може визначити уповноважену особу від сусідів, яка буде одну послугу для всіх надавати. І можуть вийти будь-коли з-під діяльності управителя, який визначений на конкурсній засаді."

Другий етап конкурсу триватиме у лютому-березні, лишилося близько ста будинків без ОСББ та управителів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди