ЗНО: на Черкащині працюватиме 48 пунктів тестування

ЗНО: на Черкащині працюватиме 48 пунктів тестування

ЗНО: на Черкащині працюватиме 48 пунктів тестування Суспільне Черкаси

21 травня відбудеться перше тестування з хімії. На Черкащині учасники перевірятимуть свої знання у 48 пунктах тестування. Про це Суспільному розповіла проректорка з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Наталія Лісова.

Загалом цьогоріч участь у зовнішньому незалежному оцінюванні візьмуть 10 тисяч 553 особи.

Суспільне Черкаси дізналося, як готуються до ЗНО випускники Червонослобідської школи №1.

Директор школи та вчитель історії Анатолій Самохотов розповів, що з 20 учнів 11 класу ЗНО з історії України складатимуть восьмеро:

"Ми працюємо по підготовці до ЗНО із 1 вересня. На кожному уроці проглядаємо декілька тем або декілька елементів. Після того, як були вже відомі результати ЗНО з історії України ми разом продивилися відеороз’яснення до кожного питання, з’ясували чому саме так і зараз продовжуємо готуватися до ЗНО".

пробне ЗНОСуспільне: Черкаси

За словами вчителя, самостійно до тестування підготуватися можна, але ця робота повинна бути системною:

"Тут уже залежить все від дитини, від підготовки дитини, від рівня знань учня. Важко підготуватися до ЗНО з будь-якого предмету, якщо предмет не вивчати роками, і мало приділяти цьому часу".

Історію України, англійську, математику, українську мову та літературу і географію – тестування із цих предметів обрав одинадцятикласник Ростислав Буша. Він готується самостійно без репетиторів:

"Я думаю, що сам здатен. А там, де я був невпевнений я придбав або посібник, або курси. Стараюся кожного дня приділяти підготовці. Один день одному предмету, інший день другому".

пробне ЗНОСуспільне Черкаси

За словами одногрупниці Ростислава Анастасії Золотоверхої, найскладнішою для неї є підготовка до тестування з історії України:

"Я до історії була не готова, я не очікувала, що буду здавати цей предмет. Тільки в 11 класі, коли вирішила піти на філологічний факультет і зрозуміла, що там обов’язкова історія України. Тож нині ходжу до репетиторів, роблю тести на сайтах, читаю твори з укрліт, займаюся так".

Учень 11 класу Максим Нетахата розповів, що 21 травня складатиме хімію, а далі англійську мову 25-го. Підготовка до тестування ускладнилася через дистанційне навчання:

"Цей рік були деякі труднощі із підготовкою і взагалі зі школою, це через карантин і ковід, тому в нас деякі робочі години випали взагалі або деякі стаціонарні години перевелись на дистанційні. Як на мене, дистанційне навчання не йде в рівень із стаціонарним, тому нам потрібно було дуже готуватися і сильніше, ніж попередні роки".

ЗНО: на Черкащині працюватиме 48 пунктів тестуванняСуспільне: Черкаси

Хлопець розповів, що найскладнішою для нього є обов’язкова для складання усім випускникам математика.

"ЗНО, на мою думку, направлене на дітей із черкаських шкіл, із несільських, а у них іде більше годин, і більша спеціалізація на математику. Я вважаю, що їм буде легше це скаладати, ніж нам".

Читайте також: У черкаській гімназії 900 школярів прийшли на уроки у костюмах улюблених героїв

Для результату треба постійно працювати над предметом, зауважила вчителька англійської мови Людмила Гаврюшова. Дев’ятеро випускників Червонослобідської школи складатимуть цей предмет на ЗНО:

"Самостійна робота обов’язкова, консультації і навіть позакласна робота з дітьми також сприяє підготовці до ЗНО, я їм проводжу консультації, на канікулах ми працювати щоденно, група цих дітей приходила і ми працювали, після уроків залишаються, щоб підготувалися якісніше".

На 48 пунктах тестування у області працюватимуть 2 600 осіб, які допомагатимуть у проведенні заходів, розповіла проректорка з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Наталія Лісова. Їх забезпечать захисними щитками та засобами деззахисту:

"Маємо змогу на кожен пункт тестування дати дезінфікувальні засоби для рук і для поверхонь, це і халати, щитки для персоналу, і для медпрацівників".

За словами Наталії Лісової, розпочнуть тестування о 9:50.

Авторка Ірина Філенко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди