Нацрада перевірить одеський телеканал через ретрансляцію каналу Медведчука

Нацрада перевірить одеський телеканал через ретрансляцію каналу Медведчука

Нацрада перевірить одеський телеканал через ретрансляцію каналу Медведчука
24 канал

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову перевірку одеської телерадіокомпанії "Здоров'я". Про це стало відомо під час онлайн-трансляції засідання Нацради.

За словами члена Нацради Максима Онопрієнка, регулятор зафіксував ознаки ретрансляції каналу "Перший незалежний", який належить соратнику Віктора Медведчука Тарасу Козаку. Також Нацрада отримала лист від СБУ. Силовики закликали перевірити телеканал та "вжити заходи".

"Через недосконалість законодавства говорити про ретрансляцію ми не можемо, оскільки першоджерелом є інтернет. Але ми відстежуємо такі приклади і хочемо наголосити, що це неприпустимо. Наша реакція буде відповідною. Ми звертаємо увагу на контент та меседжі, які транслюються в ефірі. І цей випадок гостро демонструє внесення змін до законодавства і нового закону про медіа", – сказав він.

Під час моніторингу експерти зафіксували недотримання умов ліцензії, зокрема зменшення обсягу кінопоказу та відсутність розважальних передач, а також "розміщення взаємовиключної інформації" про виробників програми.

"Крім того вони, виявляється, ще й знімають "Вінець безшлюбності". Якщо звертатися до цього каналу протягом 40 днів, можна вийти заміж. Прекрасна реклама", – зауважила голова Нацради Ольга Герасим’юк.

Додамо, представники Національної ради з питань телебачення та радіомовлення зафіксували й ознаки порушення рекламного законодавства. Зокрема в передачах була прихована реклама, а подекуди рекламу не відокремлювали від інших програм.

Суспільне готове надати право представника телеканалу висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читайте також

  • В Україні ввели санкції проти Козака та заблокували три його канали
  • Місяць під санкціями: що змінили рішення РНБО проти Медведчука

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок