Пожежа та захоплення заручників. У Херсоні відбулись навчання для майбутніх поліцейських

Пожежа та захоплення заручників. У Херсоні відбулись навчання для майбутніх поліцейських

Пожежа та захоплення заручників. У Херсоні відбулись навчання для майбутніх поліцейських Суспільне Херсон

Спеціальне протипожежне тренування та навчальна тривога. Так розпочався ранок для курсантів та викладачів херсонського факультету одеського державного університету внутрішніх справ.

Микола Головченко, фахівець з пожежної безпеки, говорить, студентів та курсантів готують так, щоб вони могли зорієнтуватися у будь-якій надзвичайній ситуації. Усі теоретичні знання відпрацьовують на практиці.

Пожежа та захоплення заручників. Тренування майбутніх поліцейських у ХерсоніСуспільне Херсон

"Націлено воно на те, що у випадку якоїсь надзвичайної ситуації, чи то теракт, або пожежа, або аварія якась, поліцейський може першим бути на місці подій і він повинен надати первинну допомогу", - каже Головченко.

Сьогоднішні спеціальні тренування відбуваються за наступною легендою: "У навчальному корпусі стався вибух, внаслідок якого пошкоджено будівельну конструкцію. Під завалами опиняються студенти. Напередодні їх загримували, щоб надати більшої реалістичності подіям. Черговий наряд викликає екстрені служби, організовують евакуацію людей".

Пожежа та захоплення заручників. Тренування майбутніх поліцейських у ХерсоніСуспільне Херсон

Декан Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ Олексій Соловей говорить, мета цих тренувань - навчити майбутніх поліцейських, нинішніх курсантів цього навчального закладу та студентів, які навчаються на факультетах права та правоохоронна діяльність, діям у позаштатних ситуаціях, а також налагодження взаємодії тих служб, які безпосередньо беруть участь у таких заходах.

"Чим більше дії будуть відпрацьовуватися у ході навчання, тим більше у нас впевненості, що в разі виникнення позаштатної ситуації спецслужби будуть взаємодіяти", - каже Соловей.

Поранених виносять із будівлі. Працівники служби з надзвичайних ситуацій евакуюють людей з верхніх поверхів за допомоги пожежних драбин.

"Мета нашої служби в даних навчаннях – це ліквідація умовної пожежі та порятунок людей під завалами та з поверхів", - говорить заступник начальника Головного управління ДСНС України в Херсонській області Олександр Бондар.

Пожежа та захоплення заручників. Тренування майбутніх поліцейських у ХерсоніСуспільне Херсон

Старшина другого курсу Артем Пироженко говорить, такі навчання проводять регулярно:

"Щорічно в нашому університеті проводяться навчання з бойової тривоги, пожежної тривоги. Коли ми будемо працювати поліцейськими, щоб ми надавали допомогу не тільки як правозахисники, а і першу домедичну, пожежну".

Анастасія Крамаренко – майбутня юристка. Дівчина навчається на 3 курсі Херсонського факультету. Сьогодні за легендою вона – заручниця терориста.

"У нас доволі часто така практика, де ми проводимо такі тренування. Це дуже цікаво, адже ти можеш подивитися зі сторони, як це може відбуватися у звичайному житті", - каже Анастасія.

Участь у навчаннях взяли спецпризначенці підрозділу КОРД. Вони звільняли заручників.

"Відпрацьовувалися спільні взаємодії підрозділів державної служби з надзвичайних ситуацій, медицини катастроф і нашого підрозділу зі звільнення заручників. Умовний терорист за інформацією свідків взяв двох курсантів у заручники з метою уникнути покарання. Після проведення перемовин було прийнято рішення для звільнення заручників. Для цього було залучено підрозділ КОРД у кількості 12 осіб", - каже начальник управління підрозділу особливого призначення КОРД Віталій Горбунов.

Такі навчання, говорить Олексій Соловей, потрібні, щоб врахувати можливі недоліки при спільній роботі різних служб та відпрацювати їх.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди