Вчені довели, що ссавці можуть дихати через анус. Це нібито може допомогти під час реанімації людей

Вчені довели, що ссавці можуть дихати через анус. Це нібито може допомогти під час реанімації людей

Вчені довели, що ссавці можуть дихати через анус. Це нібито може допомогти під час реанімації людей АР

Група американських та японських вчених знайшли докази того, що тканини кишківника гризунів та свиней можуть поглинати кисень, якщо це неможливо зробити іншим шляхом. На думку вчених це може допомогти людям.

Під час дослідження, опублікованого у науковому виданні Med, американські та японські дослідники провели низку експериментів з мишами та свинями, щоб визначити можливість всмоктування кисню через їхній кишківник.

Так, у першому дослідження вчені взяли 11 мишей. У чотирьох вони зняли частину слизової оболонки в анусі, щоб прискорити всмоктування кисню через нього та під тиском ввели кисень до прямої кишки однієї миші з тоншою слизовою оболонкою і чотирьох мишей, яких раніше не чіпали. Потім усіх тварин ввели в стан гіпоксії. У результаті, четверо мишей, слизову оболонку яких раніше не чіпали, прожили 18 хвилин. Натомість з мишей, у яких вчені зменшили слизову оболонку, за годин померла тільки одна.

Під час другого експерименту вчені використали перфторвуглеводні. Це речовини, які здатні переносити гази та можуть використовуватися як замінники плазми крові. За їхньою допомогою можливо безпечніше стоншити слизову оболонку прямого кишківника. Їх ввели в анус трьох мишей і чотирьох свиней у стані гіпоксії. У результаті рівень кисню у крові мишей зріс до норми, а у свиней - на 15%, однак їхні шкіра та кінцівки стали теплими.

На основі отриманих даних, вчені дійшли висновку, що ссавці можуть безпечно дихати через кишківник. На думку дослідників, це означає, що ведення в анус насичених киснем перфторвуглеводнів може стати одним зі способів реанімації пацієнтів, якщо використати інший метод неможливо.

Що відомо

  • У березні 2021 китайські вчені заявили, що в задньому проході або фекаліях коронавірус може виживати довше, тому туристів почали перевіряти на COVID-19 за допомогою анальних мазків. У відповідь Японія попросила Китай не перевіряти громадян країни таким чином.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди