У Луцьку запрацювала програма "єМалятко"

У Луцьку запрацювала програма "єМалятко"

У Луцьку запрацювала програма "єМалятко"
UA.Волинь

Луцьк – одне із трьох міст України, де запрацювала програма. «єМалятко» - це адміністративний сервіс для батьків новонароджених в одній послузі від держави, яку можна отримали безпосередньо у пологовому будинку, розповіла журналістам Суспільного координаторка проєкту у Волинській області Оксана Киричук. З її слів, перші заявки щодо оформлення документів на дитину отримали пацієнти Луцького пологового будинку та Волинського обласного перинатального центру.

В лучан Олега та Діани Півнів в обласному перинатальному центрі народився первісток.

Породілля Діана Півень: "Народився він вчора. Вага 3 660, 54 см – такий хлопчик."

Батьки новонародженого розповідають: після пологів їм запропонували зареєструвати дитину відразу у відділенні сумісного перебування матері та дитини. Сьогодні до них прийшов представник Луцького ЦНАПу.

У Луцьку запрацювала програма "єМалятко"
У Луцьку запрацювала програма "єМалятко". UA.Волинь

Батьки кажуть: синові вибрали ім’я Авенір.

Тато Олег Півень: "Можна оформити відразу документи повністю на дитину. Ми дуже задоволенні. Не треба нікуди бігали. Тут народили, за 20 хв нам всі документи зробили на дитя."

Адміністраторка Луцького ЦНАП, Оксана Солоха: Для того, щоб батьки могли скористатися комплексною послугою «єМалятко», необхідно визначитись з іменем дитини, а також мати при собі документи. Це документи, які засвідчують особу та громадянство, ідентифікаційний код та свідоцтво про шлюб і установа має надати медичне свідоцтво про народження дитини."

На підставі цих документів адміністратор оформляє заявку, яку надсилає до різних державних органів. Наразі батькам за однією заявою можна одночасно оформити 8 послуг, розповіла координаторка програми «єМалятко» на Волині Оксана Киричук.

Координаторка програми «єМалятко» у Волинській області, Оксана Киричук: "Це послуга видачі свідоцтва про народження, тобто реєстрація народження дитини, визнання батьківства, віднесення дитини до громадянства України, оформлення соціальних виплат при народженні дитини, у випадку багатодітності – допомога по багатодітності, послуга прописки, можливість присвоєння двох кодів – ідентифікаційний і код унікального номеру запису в реєстрі."

Зі слів координаторки, такі послуги є безплатними та необов’язковими. Щодня із Волинського обласного перинатального центру виписують від 5 до 10 породіль. Більшість із них послугою «єМалятко» скористалися, каже директорка центру Ірина Горавська.

Директорка Волинського обласного перинатального центру, Ірина Горавська: "Жінкам дуже зручно, мамочка, які іде з малесенькою лялечкою додому – вона має вже всі документи і всі послуги, які вона має отримати – вона має в нашому закладі. Це дуже добре. Мами хочуть, питають і задоволенні з цього приводу."

Двійнята Олексій та Тимофій Корці теж чекають своєї черги на реєстрацію у післяпологовому відділенні.

У Луцьку запрацювала програма "єМалятко"
У Луцьку запрацювала програма "єМалятко". UA.Волинь

Батьки Тимофія Вакулінського зі свідоцтвом про народження дитини збираються на виписку додому.

Тато двійнят Дмитро Вакулінський: "Вчора прийшли ввечері, запропонували, що нова програма є. У новому свідоцтві внесений код реєстрації, податковий код. Зручно, що не треба ходити по різних установах. Зразу до перинатального центру нам принесли, в палаті вручили. І ми вже з готовим свідоцтвом їдемо додому.0:56 А всі виплати на дитину будуть приходити на банківську куртку. Дуже зручно і не треба ніяких додаткових зусиль."

На початок