У Запоріжжі святкують Ураза-байрам

У Запоріжжі святкують Ураза-байрам

У Запоріжжі святкують Ураза-байрам
Суспільне Запоріжжя

13 травня в Запоріжжі відсвяткували Ураза-байрам. Цим святом завершується місячний піст мусульман. Аби помолитися у день свята, у запорізькій мечеті та на вулиці зібралися віряни понад 10 національностей.

Імам міста Запоріжжя та області Мухаммад Мамутов розповідає, що вони дотримувалися посту в місяць «Рамадан» з 13 квітня по 13 травня: "Він у нас відрізняється від Християнського посту. Ми не їмо протягом доби та не п’ємо воду взагалі. Можна після заходу сонця. Всевишній нам дозволив дуже багато, але один місяць на рік він робить дозволені речі забороненими".

У Запоріжжі святкують Ураза-Байрам
Суспільне Запоріжжя

"Цей день святкують люди та вони дякують Всевишньому за те, що він нам дав витримати цей піст. Це свято полягає й у вчиненні добрих справ. Ми намагаємося робити багато добрих справ. Це і роздача продуктових наборів, давати милостиню, допомагати близьким та іншим. Це очищення від жадібності, тощо", – розповів Мухаммад Мамутов.

Уродженець Нігерії Алі розповідає, що вже 9 років живе в Україні, навчається в Запорізькому медичному університеті.

У Запоріжжі святкують Ураза-Байрам
Суспільне Запоріжжя

"У Нігерії – це свято дуже велике тому, що люди танцюють, пісні, їдять і багато що роблять. Тут дуже мало такого", розповідає Алі.

Голова Ліги мусульманок України Ніяра Мамутова каже, що для неї цей місяць місяць духовного наповнення, яке закінчується родинним святом.

У Запоріжжі святкують Ураза-Байрам
Суспільне Запоріжжя

"Наприклад, коли раніше ми жили в Криму, то ходили по родичах, пригощали один одного, готували багато смачної їжі. Зараз у Запоріжжі ми проживаємо, і тут дуже багато мусульман різних національностей, тому ми збираємося у мечеті на проповідь, на молитву. Потім ми даємо подарунки дітям і святкуємо разом з жінками, а потім може іти кожен разом з родиною, далі святкувати вже окремо", розповіла Ніяра Мамутова.

Читайте також: Зеленський обіцяє кримським татарам держсвята, мечеть і заступницю міністра
На початок