У Луцькому замку вперше за останні 20 років відновлюють сходи

У Луцькому замку вперше за останні 20 років відновлюють сходи

У Луцькому замку вперше за останні 20 років відновлюють сходи UA.Волинь

У Луцькому замку ремонтують сходи, що ведуть до Владичої вежі. Востаннє окремі елементи конструкції міняли двадцять років тому, розповів Суспільному директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький. Каже: нині роблять ремонт своїми силами.

Потрухнявілі дерев’яні елементи сходів міняють на нові, ясеневі. Поки триває ремонт, у Луцький замок йдуть відвідувачі. Туристки із Сум Вікторія Матвієць і Аліса Князєва кажуть: попри дощову погоду прийшли оглянути історичне місце.

Туристка, Вікторія Матвієць: "Міняти старе покриття на нове, ми вважаємо, що це доцільно. Історичний вигляд споруди це тільки покращить. Ми вважаємо треба виконувати такі реконструкції."

Туристка, Аліса Князєва: "Це і збереження споруди, і безпека туристів, які цю споруду відвідують. Звісно, це треба робити."

У Луцькому замку вперше за останні 20 років відновлюють сходиUA.Волинь

У Луцькому замку вперше за останні 20 років відновлюють сходи

Є табличка, яка попереджає туристів про те, що відвідати єдиний в Україні Музей дзвонів, що знаходиться у Владичій вежі, не можна. Тривають роботи з відновлення сходів. Робітники замінили опорні бруси, монтують перила. Їх ще оброблять, розповів працівник заповідника «Старий Луцьк» Віталій Гінюк.

Працівник заповідника «Старий Луцьк», Віталій Гінюк: "Будуть по сходах проходити і діти, і дорослі. Щоб не чіплялося воно, усе зачистимо, акуратно зробиться. Усе буде."

На придбання дерева для відновлення сходів та інших конструкцій витратили 9 тисяч гривень каже директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький.

Директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», Павло Рудецький: "Цей ремонт відбувається за кошти заповідника. Наші власні надходження, які ми отримуємо від проведення екскурсій, від відвідування Луцького замку. Це усі, скажемо так, кошти, які не заборонені законом."

У Луцькому замку вперше за останні 20 років відновлюють сходиUA.Волинь

У Луцькому замку вперше за останні 20 років відновлюють сходи

Зі слів директора, у Луцькому замку потребують відновлення усі дерев’яні елементи. Каже: на це потрібно 9 мільйонів гривень. Виготовлена проектно-кошторисна документація. На цих кадрах – частина замку, що зачинена для відвідувачів. Сюди не пускають через зношеність дерев’яних брусів і гонтової покрівлі, розповів Павло Рудецький.

Директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», Павло Рудецький: "Ми фінансуємося частково із державного бюджету, і з обласного бюджету, але цих коштів не вистачає. Тому використовуємо для поточних робіт власні кошти."

Павло Рудецький говорить: подають проекти на різні програми, аби підтримувати історичну пам’ятку XIV століття.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди