У Харкові зібрали гроші на відновлення дошки мовознавцю Шевельову, розбиту у 2013

У Харкові зібрали гроші на відновлення дошки мовознавцю Шевельову, розбиту у 2013

У Харкові зібрали гроші на відновлення дошки мовознавцю Шевельову, розбиту у 2013
mediaport.ua

Необхідну суму для відновлення меморіальної дошки мовознавцю Юрію Шевельову у Харкові зібрали за десять днів.

На відновлення меморіальної дошки зібрали понад 60 тисяч гривень, розказала Суспільному координаторка громадської організації "Світанок" Мілла Денчик.

"Плануємо встановити ще камеру відеоспостереження та вистачить оплатити саме встановлення. Ми не очікували, що назбирається так швидко, тому узгоджуємо останні моменти, і днями скульптор почне роботу", — сказала Денчик.

Координатори збору розраховують повернути дошку на Сумську, 17 вже влітку. Дошка буде ідентична тій, що група чоловіків розбила у вересні 2013 року.

"Ймовірніше за все, вже влітку вона буде готова і встановлена", — розказала Мілла Денчик.

Що відомо

  • Меморіальну дошку Юрію Шевельову міська топонімічна комісія узгодила встановити за адресою Сумська, 17, де жив науковець, ще у 2011 році. Дошку встановили за кошти громадських активістів 4 вересня 2013 року. 25 вересня її розбили невідомі на очах у журналістів: відео.
  • 25 вересня 2013 року Харківська міська рада скасувала рішення топонімічної комісії про встановлення дошки, на сесії міські чиновники виступали проти увічнення Шевельова. Того ж дня чоловіки розбили дошку.
  • Про збір коштів на відновлення дошки Шевельову Мілла Денчик повідомила в Facebook 27 квітня 2021 року.
  • У квітні харківський видавець Олександр Савчук показав письменнику і музиканту Сергію Жадану викуплену благодійником квартиру, в якій мешкав Шевельов. Культурні діячі сподіваються, що вона стане літературною резиденцією та частиною повернення Харкову його українського обличчя.
На початок