В Запоріжжі планують облаштувати тротуари та велодоріжки на 20 млн грн

В Запоріжжі планують облаштувати тротуари та велодоріжки на 20 млн грн

В Запоріжжі планують облаштувати тротуари та велодоріжки на 20 млн грн

У Запоріжжі презентували проєктно-кошторисну документацію плану реконструкції тротуарів на Прибережній магістралі, в якій передбачене облаштування велодоріжок.

Презентацію в онлайн-форматі провели ГО "Спільно HUB" разом із Департаментом інфраструктури та благоустрою Запорізької міськради 27 квітня.

Проєкт передбачає реконструкцію ділянки від вулиці Глісерної, до вулиці Запорізької і є одним з етапів створення цілісного веломаршруту, який має об'єднати наявну велодоріжку по вулиці Новокузнецькій у Південному мікрорайоні та велополосу на вулиці Тюленіна.

В Запоріжжі планують облаштувати тротуари та велодоріжки на 20 млн грн

Частина схеми організації дорожнього руху, яка пропонується проєктом

Ділянка Прибережної магістралі від вулиці Глісерної до вулиці Запорізької є першим із трьох проєктів, які наразі розроблюються. Проєкт пройшов експертизу, згідної з якою станом на 2020 рік його вартість становить 20 348 204 грн.

Проєктом реконструкції передбачено:

  • велодоріжка з асфальтобетону двостороннього руху облаштована по стороні житлових будинків;
  • реконструкція тротуару з бетонної тротуарної плитки;
  • влаштування смуг з тактильних плит;
  • відновлення газонів та посадка нових дерев;
  • тротуари запроєктовані з урахуванням переміщення маломобільних груп населення, висота бордюру забезпечує безперешкодний перехід дороги;
  • організація дорожнього руху (влаштування дорожніх знаків та дорожньої розмітки);
  • для відокремлення тротуару від велодоріжки мають облаштувати смугу з плитки;

Представник Запорізької велоспільноти, Ігор Сук, зазначає, що будівництво однієї частинки великого проєкту проблему безпеку на дорогах для велосипедистів не вирішить, але може дати поштовх для подальшого розвитку велоінфраструктури у місті. Також він додав, що питання, які виникли в процесі обговорення проєкту не є значними:

“В цілому проєкт нас задовольняє, але є проблеми зі схемою організації дорожнього руху в районі перетину із вулицею Фортечною, та питання освітлення. Але це вже виключно технічні моменти, які не несуть якогось загального впливу на проєкт”.

Що відомо

  • Концепція розвитку велоінфраструктури міста Запоріжжя була затверджена у 2019 році. Мета - інтеграція велосипедного транспорту в загальну систему міської транспортної інфраструктури міста Запоріжжя. Це, своєю чергою, відповідно до Стратегії розвитку міста Запоріжжя до 2028 року, створить зручну альтернативу автотранспорту, розвантажить дороги від заторів, зменшить навантаження на громадський транспорт, зменшить кількість ДТП та підвищить безпеку на магістральних вулицях міст.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди