Немає зайвих 115 мільярдів. Рада провалила закон про пенсії жителям ОРДЛО

Немає зайвих 115 мільярдів. Рада провалила закон про пенсії жителям ОРДЛО

Немає зайвих 115 мільярдів. Рада провалила закон про пенсії жителям ОРДЛО

Депутати Верховної Ради не підтримали у першому читанні законопроєкт щодо виплати пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

За підтримку законопроєкту №2083-д віддали свої голоси лише 184 нардепи з 226 необхідних. Документ відправили на повторне перше читання.

Перед голосуванням виступила голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, яка зазначила, що у членів комітету є низка зауважень до зазначеного документу і на засіданні всі погодились, що його треба доопрацювати.

"Хочу наголосити, що наше законодавство не містить норм особливості виплати пенсій під час воєнного часу, коли ми боремося з російською агресією. І таким чином усі документи, якими ми регулювали особливості виплати пенсій, містилися тільки на рівні постанов Кабміну", — сказала Третьякова.

За її словами, законопроєктом 2083-д пропонується спрощення процедури виплати пенсій та її розміру шляхом скасування обов'язковості надання паперових документів.

Вона зауважила, що купа паперових пенсійних справ залишилася на окупованих територіях і в Україні немає такої електронної інформації, відповідно немає можливості нарахувувати пенсії таким чином.

Разом з тим, Третьякова додала, що документ підтримали моніторингова місія ООН з прав людини, агенція ООН у справах біженців та комітет з прав людини.

Заступник міністра фінансів Юрій Джигир заявив, що уряд просить зняти з розгляду цей законопроєкт з мотивів пошуку компромпенсаторів.

"Це додаткові видатки у 115 мільярдів гривень. Це нетревіальні додаткові зобов'язання, які лягають на державний бюджет, оскільки власні надходження Пенсійного фонду нині повністю йдуть на погашення власних пенсійних зобов'язань та поточних пенсійних зобовязань. Відповідно таке додаткове навантаження на держбюджет ми можемо брати лише з адекватними доходними компенсаторами", — сказав Джигар.

Він запропонував парламентарям доопрацювати в законі відповідні компенсатори, а вже тоді ухвалювати закон.

Відповідно до пояснювальної записки, проєктом закону серед іншого пропонується скасувати для осіб, які проживають на окупованих територіях, обмеження щодо можливості отримати пенсійну заборгованість лише за три роки, в тому числі спадкоємцями, а також врегулювати особливий режим і порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях України.

Також у пояснювальній записці вказано, що реалізація закону не впливатиме на зміну показників бюджету, "адже незалежно від можливості отримати пенсію, вона має бути нарахована всім пенсіонерам, а витрати на її виплату передбачені в бюджеті Пенсійного фонду України".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди