Як визначають дату Великодня. CУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як визначають дату Великодня. CУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як визначають дату Великодня. CУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
УНІАН

Великдень завжди припадає на неділю, проте щороку — на іншу. Суспільне розбиралось, як визначають дату найважливішого християнського свята та чому виникла різниця у датах святкування у християн східного і західного обрядів.

Дату святкування Великодня визначають за допомогою Пасхалії – спеціальної схеми розрахунку, яка заснована на співставленні місячного та сонячного календарів після дня весняного рівнодення 21 березня. Відповідно до неї, розраховують дату першого повного місяця, а дату Великодня призначають на наступний тиждень після нього. Християни завжди святкували Великдень у неділю, після початку Песаху – головного іудейського свята, присвяченого визволенню євреїв з 400-річного рабства в Єгипті. Вважається, що тоді воскрес Ісус Христос.

Схему розрахунку дати головного свята християн через повний місяць ухвалив Вселенський собор у 325 році, коли запровадили Григоріанський календар. Тоді виникла різниця у датах святкування. Римо-католики вираховують день свята за Григоріанським календарем, а православні та греко-католики – за Юліанським.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок